اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
21:16 21:16

اعلام امادگی رییس الحشد الشعبی برای کمک به سیلزدگان ایران

رییس سازمان بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی) برای کمک به سیلزدگان ایران  اعلام امادگی کرد.

به گزارش سلام نو،  ابومهدی المهندس روز یکشنبه با حضور در مرکز مدیریت و کنترل حوادث مدیریت بحران خوزستان در اهواز بیان کرد:بسیار خوشحال هستیم که دولت ایران به ما اجازه کمک در حوزه سیلاب را داده است.
وی افزود: بدین منظور ستادی را در ایران از روزگذشته تشکیل داده ایم و برخی از کمک های مردمی عراق از دیروز وارد شده ایران که روز به روز نیز این کمک ها افزایش می یابد.
رییس سازمان بسیج مردمی عراق ادامه داد: در حوزه مهندسی و بهداری توان بسیار خوبی داریم و همینک آمادگی ساخت چندین بیمارستان صحرایی را داریم.
وی با اشاره به مساله مدیریت آب بیان کرد: یکی از اهداف سفر ما به خوزستان شرکت در حوزه مدیریت آب است تا آب های مرزی طوری مدیریت شوند که مردم 2 طرف مرز آسیب نبینند.
المهندس، خوزستان را نماد مقاومت دانست و گفت: با شروع سیل ما نیز در عراق در سطح دولت گرفتار مساله مدیریت آب به ویژه در منطقه سلیمانیه شدیم.
وی افزود: برخی از سدها در عراق برای نخستین بار در تاریخشان پر شده اند و بیش از ظرفیتشان خروجی داشته اند به همین منظور حشدالشعبی هم اکنون در مناطقی چون دیاله، کوت، میسان، بصره و بغداد با پشتیبانی دولت در حال فعالیت است.
رییس سازمان بسیج مردمی عراق ادامه داد: اما موضوع سیل در ایران خیلی وسیع تر از عراق است و بیشتر استان‌های این کشور با آن درگیر هستند با این همه نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته تاکنون این موضوع را به خوبی مدیریت کند.
وی گفت: وظیفه خود دانستیم در مشکل فعلی که برای ایران ایجاد شده حضور داشته باشیم چرا که معتقدیم مردم عزیز خوزستان و ایران به ما خیلی کمک کردند و می توان گفت از40 سال پیش با شروع انقلاب اسلامی ایران تا به امروز دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان دولتی ضد صدام، ضد اشغالگران و ضد داعش به ما کمک کرده است.
المهندس با اشاره به سردار قاسم سلیمانی به عنوان نابود کننده داعش ادامه داد:پیروزی ضد داعش را مدیون زحمات مردم عزیز جمهوری اسلامی ایران، شهدای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نیروی هوایی هستیم.
پنجمین محموله کمک های اهدایی کشورعراق به سیل زدگان شامل تجهیزات امدادی ، غذایی و بهداشتی روز یکشنبه از طریق مرز شلمچه وارد ایران شد؛ این کمک ها توسط 26 دستگاه کامیون حامل ادوات مهندسی از قبیل قایق، موتور برق و 6 دستگاه آمبولانس و همچنین 20 دستگاه کامیون مواد غذایی و بهداشتی است از طریق مرز شلمچه در 16 کیلومتری خرمشهر وارد کشور شد و برای توزیع راهی مناطق سیل زده خوزستان شد.
در پی طغیان رودخانه ها در استان خوزستان تاکنون به 270 روستا و هفت شهر هشدار تخلیه داده شده است./ایرنااخبار مرتبط

icon news

سفر شمخانی در روز عید فطر به شهر سیل‌زده بستان

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان  به استان خوزستان سفر کرد و  از شهر سیل‌زده بستان ب...

کمک های بشردوستانه کویت به سفارت ایران رسید

مردم مسلمان کویت برای ابراز همدردی با سیل زدگان کشورمان، محموله های کمک خود را به ایر...

هلال‌ احمر ترکیه میان سیل‌زدگان استان گلستان در شمال ایران چادر، پتو، لوازم بهداشتی و غذا توزیع کرد

هیات هلال احمر ترکیه متشکل از ۶ کارشناس، وسایل اولیه مورد نیاز ۳۲۰ خانواده را به جمعی...

ارسال کمک های انسان دوستانه برای افراد آسیب دیده از سیل توسط روسیه

وزارت موقعیت های اضطراری روسیه امروز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: با مشارکت سازمان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news