اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
26 فروردین 1398 26 فروردین 1398
11:00 11:00

پامپئو: استفاده از تحریم‌ها و لغو صدور ویزا و سایر ابزار همچنان علیه دولت ونزوئلا ادامه دارد

وزیر امور خارجه آمریکا از ادامه تحریم ها علیه ونزوئلا خبرداد و گفت: آنهایی که مقصر این فساد و سرکوب دموکراسی هستند، تاوان خواهند داد.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا

به گزارش سلام نو، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به روسیه و کوبا نیز این امر را مشخص کرد که آنها هزینه حمایت از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را پرداخت خواهند کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا این اظهارات را در شهر مرزی "کوکوتا"، واقع در کلمبیا اظهار داشت که توقف نهایی‌اش در سفر سه روزه به سه کشور آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه آمریکا پس از ملاقات با مهاجران در پناهگاه آوارگان "کوکوتا" همچنین، گفت‌: ایالات متحده از تمامی ابزار سیاسی و اقتصادی خود برای کمک به مردم استفاده می‌کند. استفاده از تحریم‌ها و لغو صدور ویزا و سایر ابزار همچنان علیه دولت ونزوئلا ادامه دارد و آنهایی که مقصر این فساد و سرکوب دموکراسی هستند، تاوان خواهند داد.

وی همچنین پیش از ترک مرز کلمبیا به سمت آمریکا در بین خبرنگاران، اضافه کرد: شما شاهد افزایش تدابیر دیپلماتیک و سیاسی علیه مادورو هستید. کوبایی‌ها هم باید متوجه باشند که هزینه ارتباط داشتن با مادورو و حمایت از وی را پرداخت می‌کنند. روی سخن ما با روس‌ها نیز است.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به مادورو تاکید کرد که سمت خود را ترک کند و اجازه دهد ونزوئلا به حالت عادی خود باز گردد، او ادامه داد: امیدوارم که شما همین امروز وضعیت را تغییر دهید و راه و روش خود را تغییر داده و این کشور را ترک کنید.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که رئیس جمهوری ونزوئلا تحریم‌های آمریکا را مقصر اصلی مشکلات اقتصادی کشورش دانسته است و با انتقاد از خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا که خود را رئیس جمهوری این کشور نامیده است، وی را دست نشانده و بازیچه آمریکا دانست.

بیش از سه میلیون ونزوئلایی به دلیل تورم بالا و کمبود مواد غذایی و دارویی در کنار بحران سیاسی از کشورشان فرار کرده‌اند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حمله پامپئو به چین

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد عقیم سازی و اجبار به سقط جنین مسلمانان اویغو...

نماینده اتحادیه اروپا از ونزوئلا اخراج شد

پس اعمال تحریم گروهی از مقامات ونزوئلایی توسط اتحادیه اروپا، نیکولاس مادورو، رئیس جمه...

قرنطینه در ونزوئلا

ولادیمیر پادریانو، وزیر دفاع ونزوئلا اعلام کرد اکثر مناطق ونزوئلا در چارچوب برنامه هف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news