اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
26 فروردین 1398 26 فروردین 1398
08:30 08:30

صدف خادم؛ تنها دختر بوکسور ایرانی

صدف خادم تنها دختر بوکسور ایرانی است که پس از کسب موفقیت در عرصه جهانی توانست نظر بسیاری از چهره های ورزشی و غیر ورزشی را به سوی خود جلب کند.

صدف خادم در سومین روز بهمن ماه سال ۱۳۷۳به دنیا آمد. همان طور که خود در یکی از مصاحبه هایش گفته است، در رشته مهندسی ورزش تحصیل کرده است و آغاز فعالیت ورزشی اش با رشته شنا بوده است و تا سن پانزده سالگی به رشته ورزشی بسکتبال پرداخته و پس از آن دچار مصدومیت شده است.

همان طور که خودش عنوان کرده است برای چندماه پایش در گچ بوده که همین موضوع باعث شده است از ورزش بسکتبال دلزده شود و برای مدتی هم ورزش را متوقف کرده و پیگیر آن نشده و به جای آن به تحصیل ادامه داده است.

پس از این که پیگیر ورزش نشد افزایش وزن پیدا کرد و دوباره به ورزش کردن روی آورد و رشته ورزشی بوکس را انتخاب کرد.

صدف خادم عنوان کرده که نخستین فردی است که صرفا دنبال ورزش بوکس رفته است و نه سایر ورزش هایی چون کیک بوکسینگ و...

همان طور که صدف خادم در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده، خانواده اش در ابتدا با فعالیت او در رشته ورزشی بوکس مخالف بودند اما پس از آن بود که او را حمایت کردند و هرآنچه که در حال حاضر دارد را مدیون خانواده اش

می داند.

صدف خادم جزء نخستین افرادی بوده که پیشنهاد تشکیل فدراسیون بوکس بانوان در ایران را ارائه داده است و پس از این موضوع بود که فدراسیون جهانی بوکس پذیرفت که بوکسورهای زن ایرانی می توانند با پوشش در رقابت های جهانی حاضر شوند.

صدف خادم توسط مهیار منشی پور، یکی از حرفه ای ترین بوکسورهای ایرانی حاضر در فرانسه که سال ها برای این کشور به میدان رقابت رفت و در دسته سبک وزن توانست به افتخاراتی در ورزش بوکس دست پیدا کند، کشف شد.

نام مهیار منشی پور برای اغلب افرادی که او را می شناسند یادآور روزهای زلزله بم و حمایت های او از مردم این شهر بود که این موضوع باعث شد او بیشتر مطرح و مشهور شود.

در سال ۲۰۱۷ مهیار منشی پور برای این که یک دوره آموزشی در ایران برگزار کند به کشور سفر کرد و در این زمان با صدف خادم به عنوان یکی از ورزشکاران بااستعداد در ورزش بوکس آشنا شد که در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده است که در این سال توانست پنج یا شش استعداد بوکس ایرانی را کشف کند که صدف خادم یکی از آن ها بود و خادم سپس تمرینات بوکس را زیرنظر مهیار منشی پور آغاز کرد و منشی پور هم در سال ۹۸ از صدف خادم دعوت کرد که در مسابقات بوکس فرانسه حضور پیدا کند و همان طور که صدف خادم در یکی از مصاحبه هایش هم بیان کرده است، دوست دارد نامش برای همیشه در تاریخ ورزش بوکس ثبت شود؛ زیرا سال های زیادی منتظر روزی بود که در مسابقه ای رسمی به میدان برود.

صدف خادم توانست با حمایت مهیار منشی پور و به صورت شخصی در مسابقات بوکس سال ۲۰۱۹ میلادی فرانسه با آنه شووین مبارزه کند و به پیروزی دست یابد که این موضوع باعث شد که نام خود را به عنوان نخستین زنی که در تاریخ بوکس ایران قهرمان شده است ثبت کند.

او پس از موفقیت در مبارزه با حریف خود در کشور فرانسه توانست برای ایران موفقیتی تاریخی کسب کند و سپس در صفحه شخصی خود نوشت:

مربیم میگفت بالای رینگ فقط تویی.

پس با دلت برو‌جلو

ولی من اون بالا تنها نبودم...

تمام انرژی هاتونو توی بند بند وجودم حس کردم و با هم رسیدیم به هدفمون

ممنونم از کسایی که توی تعطیلات عید تنهام نزاشتن؛

کنارم بودن و باهام تمرین کردن و بهم انگیزه دادند.

مبارکتون باشه

اخبار مرتبط

icon news

واکنش برخی از کاربران به پیروزی صدف خادم

صدف خادم تنها دختر ایرانی است که توانسته در رشته ورزشی بوکس به میدان جهانی برود و با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news