اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
26 فروردین 1398 26 فروردین 1398
11:58 11:58

روش های از بین بردن تیرگی آرنج و زانو

 

متاسفانه برخی از افراد بنا به دلایل مختلف دچار تیرگی در نواحی آرنج و زانو می شوند از این رو نمی توانند هر گونه لباسی را برای مهمانی ها و یا جشن ها انتخاب کنند.

گفتنی است تیرگی آرنج و زانوها خود عاملی برای زیبا نشان ندادن پوست می باشد از این رو قصد داریم تا در مطلب پیش رو با روش های خانگی رفع تیرگی زانو و آرنج آشنا کنیم.

به طور کلی باید در نظر داشت یکی از روش های از بین بردن تیرگی آرنج و زانو استفاده از  جوش شیرین  و شیر می باشد برای این کار کافی است تنها یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با مقداری شیر مخلوط  می کنیم به گونه ای که ترکیبی خمیری شکل به دست بیاید و بعد آن را روی قسمت های تیره زانو و آرنج‏ها بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

لازم به ذکر است برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید این کار را به صورت روزانه انجام داد تا پس از گذشت چند هفته شاهد روشن شدن آرنج و زانو باشید.

یکی دیگر از روش های از بین بردن تیرگی آرنج و زانو استفاده از زردچوبه  و شیر می باشد برای این کار باید مخلوطی از زردچوبه، شیر و عسل درست کرد.

بدیهی است باید این ترکیبی خمیر شکل را به مدت  20 دقیقه برای نواحی مورد نظر قرار داد و بعد آن را شست.

استفاده از روغن نیز می تواند یکی دیگر از روش های از بین بردن تیرگی آرنج و زانو باشد برای استفاده از این روش باید به صورت روزانه  و در هر نوبت به مدت 10 دقیقه با استفاده از روغن زیتون گرم نواحی مورد نظر را به درستی ماساژ داد.

یکی دیگر از روش های خانگی از بین بردن تیرگی آرنج و زانو استفاده از ژل آلوئه‏ ورا می باشد برای این بار باید به صورت روزانه از ژل آلوئه ورا را بر نواحی مورد نظر مالید، چرا که آلوئه وار تاثیر بسزایی در زیبایی پوست دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news