اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
26 فروردین 1398 26 فروردین 1398
11:26 11:26

اعضای کمیسیون اصل نود به شیراز رفتند

  اعضای کمیسیون اصل نود برای بررسی خسارت های سیل به شیراز سفر کردند.

سفر امروز اعضای کمیسیون اصل نود به شیراز برای بررسی علل وقوع سیل

به گزارش سلام نو، فرهاد تجری در پاسخ به این سوال که آیا در کمیسیون اصل نود مجلس پرونده‌ای جهت بررسی وقوع سیلاب‌های گسترده در کشور تشکیل شده یا خیر؟، گفت: پرونده‌ای راجع به سیل در کمیسیون اصل نود مطرح است که به صورت مصداقی بحث سیل در شیراز را مورد نظر دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا اعضای کمیسیون اصل نود هم همانند دیگر نمایندگان جهت بررسی علل وقوع سیل به مناطق سیل‌زده سفر خواهند کرد؟، گفت: امروز همراه با گروهی از نمایندگان و همچنین کارشناسان کمیسیون اصل نود به شیراز خواهیم رفت که علت وقوع سیل را بررسی کنیم.

این عضو کمیسیون اصل نود خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که بتوانیم این بررسی‌ها را به سایر استان‌های سیل‌زده هم تعمیم دهیم. در این‌باره به هماهنگی‌هایی با رئیس مجلس نیاز است که از دوباره‌کاری‌ها و موازی‌ کاری‌ها جلوگیری شود.

تجری یادآور شد: الان در موضوع سیل کمیسیون‌های تخصصی مجلس هم ورود کرده‌اند اما کمیسیونی که بر اساس قانون می‌تواند موارد تخلف را تشخیص دهد و اعلام کند و اصلاح مسیرها را پیشنهاد دهد، کمیسیون اصل نود است.

وی در پاسخ به این سوال که بررسی‌های کمیسیون اصل نود تا چه زمانی به طول خواهد انجامید، گفت: تلاش ما این است که بتوانیم در اسرع وقت بررسی‌ها را انجام دهیم اما این سیل مناطق زیادی را در بر گرفته و همچنان ادامه دارد.

تجری گفت: شاید جمع‌بندی کمیسیون اصل نود به بعد از فروکش کردم سیل‌ها بیانجامد. در فرایند بارش‌های مقطعی نمی‌توانیم جمع‌بندی منطبق بر واقع و اصلاح‌گرایانه‌ای داشته باشیم بلکه بایستی از این فضای احساسی خارج شویم و وقوع سیل را بر اساس نگاه فنی مورد ارزیابی قرار دهیم تا بتوانیم هم تخلفات و هم موضوعات پیشگیرانه برای آینده را به صورت فنی ارائه دهیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وزارت دفاع پایش هوایی و اقدامات مهندسی ‌مناطق سیل‌زده را برعهده گرفت

معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع با بیان این که با توجه به حجم آبگرفتگی‌ها، و...

وزارت اطلاعات در پیامی جان باختن تعدادی از هموطنان در سیل اخیر را تسلیت گفت

وزارت اطلاعات در پی سیل اخیر در کشور پیام تسلیتی صادر کرد.

افتتاح فاز نخست قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رئیس جمهور

فاز نخست ایستگاه امام حسین (ع) در قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور به بهر...

جهانگیری به شیراز رسید

معاون اول رئیس جمهوری در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در میان استقبال ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news