اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
26 فروردین 1398
11:27

قیمت طلا کاهش یافت

 قیمت طلا روز دوشنبه روند کاهشی داشت.

کاهش قیمت طلا

به گزارش سلام نو، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۲۸۸.۰۸ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا هر اونس طلا ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۲۹۱ دلار رسید.

به گفته مارگارت یانگ، تحلیلگر بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس"، قیمت طلا به دلیل بهبود آمار اقتصادی کلان که ریسک‌پذیری را بهبود بخشیده کاهش پیدا کرده است.

طلا که در شرایط ابهامات اقتصادی و سیاسی، به عنوان دارایی مطمئن با افزایش تقاضا روبرو می‌شود در هنگام ریسک پذیری سرمایه‌گذاران، کاهش قیمت پیدا می‌کند.

قیمت جهانی طلا

بازارهای سهام آسیا نخستین روز معاملات هفته جاری را صعودی آغاز کردند، در حالی که ارزش ین نزدیک به پایین‌ترین حد خود در سال جاری ایستاد.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که به ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران کمک کرد اظهارات استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا بود که گفت: توافق تجاری آمریکا و چین فراتر از تلاش‌ها برای گشایش بازار چین به روی شرکت‌های آمریکایی خواهد بود و وی امیدوار است که دو طرف به دور نهایی مذاکرات نزدیک شدند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری حدود ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۸۸۵.۴۵ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۳۶۸.۰۳ دلار معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییری نداشت و ۱۴.۹۵ دلار بود./خبرانلاین

اخبار مرتبط

قیمت سکه و قیمت طلا

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان ارزش گذاری شد.

قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز پنجشنبه 29 فروردین 1398 

قیمت سکه و طلا در بازار

 قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت .

واکنش تند بازار طلا به دلار

تحلیلگران بازار طلا می‌گویند قیمت طلا احتمالاً پس از یک سقوط مختصر این هفته دوباره او...

دیدگاه خود را بنویسید