اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
26 فروردین 1398
12:00

مقامات ارشد سابق اروپا : طرح صلح آمریکا برای خاورمیانه نباید پذیرفته شود

رسانه های ایالات متحده اعلام کردند: طرح واشنگتن برای توافق صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها پس از تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی ارائه می گردد.

به گزارش  سلام نو، این مقامات در نامه ای که در روزنامه 'گاردین' منتشر شده، اعلام کردند که دولت فعلی آمریکا از قوانین بین المللی فاصله گرفته است.
در این نامه آمده است که آمریکا تا به حال اقدامات یکجانبه ای را در مورد 'قدس' انجام داده و نسبت به گسترش شهرک های اسرائیلی بی توجهی نشان داده است. آمریکا کمک های مالی به 'آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی' و برنامه های دیگر به سود فلسطینی ها را تعلیق کرده است.


'خاویر سولانا' مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا، 'جک استراو' و 'دیوید میلیبند' وزرای خارجه سابق انگلیس، 'ژان مارک ارو' نخست وزیر سابق فرانسه، 'کارل بیلت' وزیر خارجه سابق سوئد در میان 37 سیاستمدار برجسته اروپایی هستند که این نامه را امضا کرده اند.
دولت آمریکا مدت طولانی است که با اقدامات مشاوران 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری این کشور بر روی طرح صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها کار می کنند. اما به نظر می رسد دولت ترامپ قصد دارد در این توافق به صورت یکجانبه به نفع صهیونیست ها اقدام کند و خواسته های طرف فلسطینی را نادیده بگیرد.
اقدامات ترامپ تا به این جای کار نشان داده تا این توافق کاملا به نفع اسرائیل است. دولت وی سال گذشته در یک اقدام جنجالی سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس منتقل کرد و قدس شرقی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت. اخیرا نیز 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا از گفته های 'بنیامین نتانیاهو' درمورد الحاق شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری به سرزمین های اشغالی، استقبال کرده است. بنابر گزارش رسانه ها طرح واشنگتن برای توافق صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها پس از تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی ارائه می گردد./ایرنااخبار مرتبط

برنامه داعش برای حملات تروریستی در اروپا

داعش قصد دارد در آینده ای نزدیک در اروپا حملات تروریستی انجام دهد.

چین برای همکاری با اروپا اعلام امادگی کرد

نخست‌وزیر چین گفت: چین آماده همکاری نزدیک با اروپا در جهت حفظ پیمان پاریس، حفظ برجام ...

ایجاد سازوکار جدید برای پدیده اسلام هراسی

یک کارشناس مسائل منطقه گفت: جریان‌های راست افراطی تحت تاثیر فضای اسلام هراسی دامنه حم...

ترامپ: آمریکا بر کالاهای اروپایی تعرفه سنگین اعمال می‌کند

  رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر ایرلند؛ اتحادیه اروپا را تهدید کرد . گفت:  ...

دیدگاه خود را بنویسید