اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
26 فروردین 1398 26 فروردین 1398
12:54 12:54

ربیعی خطاب به اردکانیان : باید در صحن علنی مجلس پاسخگو باشید

ربیعی گفت: چرا با گذشت بیش از ۱۲ سال هیچ اقدامی برای پروژه سد آق قلا انجام ندادید؟ چرا پروژه ملی انتقال آب سبزه کوه که برای آن بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان از بیت‌المال هزینه شد بعد از گذشت ۲۰ سال هنوز به نتیجه نرسیده است.

سیل

به گزارش سلام نو،  خدیجه ربیعی فرادنبه در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت ترامپ، گفت: در آغازین روزهای سال شاهد بارش باران الهی بودیم که متأسفانه به دلیل سوءتدبیرهای گذشته و حال به بلا تبدیل شد. بایستی با مقصرین در هر زمان و هر مقام و مسئولیتی برابر قانون رفتار شود تا در آینده شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم.

نماینده مردم بروجن در مجلس افزود: در استان چهارمحال و بختیاری سیلاب بیش از ۶۰۰ میلیارد و در شهرستان بروجن بیش از ۶۰ میلیارد تومان خسارت بار آورده است. در این حادثه طبیعی شاهد خسارات جانی نبودیم اما از دولت انتظار دارم که حمایت ویژه و جبران خسارات وارده به این استان  که از قبل از سیلاب هم استان محروم بود  داشته باشید.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با گلایه از رئیس جمهور گفت: در سخت‌ترین روزهایی که مردم از یک طرف گرفتار شرایط نامساعد اقتصادی و از طرف دیگر گرفتار طوفان و سیلاب بودند شما در بین مردم حضور نداشتید اما مردم در صحنه حضور داشتند و برای مهار این مخاطرات تلاش کردند. با بارش‌های اخیر بحران آب شهرستان بروجن نه تنها حل نشد بلکه مزارع کشاورزان عزیز را نابود ساخت.

ربیعی خطاب به اردکانیان تاکید کرد: باید در صحن علنی مجلس پاسخگو باشید. چرا با گذشت بیش از ۱۲ سال هیچ اقدامی برای پروژه سد آق قلا انجام ندادید؟ چرا پروژه ملی انتقال آب سبزه کوه که برای آن بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان از بیت‌المال هزینه شد بعد از گذشت ۲۰ سال هنوز به نتیجه نرسیده است. امروز شاهد طغیان رودخانه سبزه کوه و نابود شدن تمام شیلات، مزارع و هست و نیست کشاورزان هستیم. پروژه سد امام قیس با بی تدبیری وزارت جهاد کشاورزی بعد از ۱۳ سال همچنان بین وزارت جهاد و وزارت نیرو سرگردان است.

نماینده مردم بروجن ادامه داد: مردم شریف روستای امام قیس باید هم حسرت باران‌های از دست رفته را داشته باشند و هم حسرت نابود شدن مزارع، باغات کشاورزی و مهمتر از همه مشکل کمبود آب شرب. ۵۰ درصد مردم استان چهار محال و بختیاری با نبود آب شرب مواجه هستند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مردم را ستون فقرات جامعه دینی دانست و تصریح کرد: مردم وسیله شکست دشمنان هستند. در کشوری که مفتخر به الگوی ساختن نظام علوی است بی عدالتی و تبعیض شایسته نیست.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: در اولین سفرتان به استان چهارمحال و بختیاری حتی حاضر به بازدید از شهرستان سیل زده بروجن نشدید. آنقدر با شتاب از شهرستان سیل زده بروجن عبور کردید که بعید می‌دانم به پروژه شاهراه ارتباطی شهرکرد – بروجن – لردگان توجه کرده باشید. این پروژه به خاطر عدم تکمیل ۱۰ کیلومتر باقیمانده‌اش هم اکنون به قتلگاه تبدیل شده است. اگر در مجلس به خاطر اقدام ننگین دولت ترامپ بر علیه سپاه پاسداران مقید به حضور نبودم حتماً همراه شما در استان چهارمحال و بختیاری حضور می‌یافتم و ضمن تاکید بر بازدید جنابعالی از جای جای استان اجازه نمی‌دادم بدون بازدید از نقاط مختلف شهرستان سیل زده بروجن مسیر خود را ادامه دهیم.

ربیعی در پایان خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: احقاق حقوق کشاورزان چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن، پرداخت خسارات و مطالبات بیمه محصولات کشاورزان و اقدام فوری برای حل مشکلات تأمین آب مزارع این منطقه را از جنابعالی خواستارم./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

ربیعی: قاچاق معکوس دارو باعث نگرانی شده

علی ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرد: به گمرکات میزان داروی قابل خروج توسط هر مسافر ابلاغ ...

ربیعی: راه‌حل توسعه منطقه‌ای از درون جوامع محلی و توانمند شدن و ایجاد باورهای ذهنی توسعه‌گرا رخ خواهد داد

 سخنگوی دولت از برگزاری نشست هم‌اندیشی احزاب و فعالین سازمان‌های مدنی در سالن استاندا...

ربیعی: امور تامین اجتماعی را به گونه‌ای دنبال کنیم که ایرانیان زندگی با ریسک کمتری داشته باشند

سخنگوی دولت با بیان اینکه  دخالت دستگاه‌های اجرایی در پرونده نجفی را تکذیب می‌کنم، اف...

ربیعی: از مشکلات ملت بی‌خبر نیستم/ ملت دنبال راه‌حل است نه بن‌بست

 سخنگوی دولت افزود: ایراد اصلی درست در همین نقطه است که برخی به حکم اینکه کنترل انحصا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news