اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
26 فروردین 1398 26 فروردین 1398
15:05 15:05

دیدار اون و پوتین

رهبر کره شمالی هفته آینده با رئیس جمهور روسیه دیدار خواهد کرد.

به گزارش سلام نو،  به احتمال زیاد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اواخر ماه آوریل (هفته آینده) به روسیه سفر خواهد کرد تا با ولادیمیر پوتین در بندر ولادی وستوک در باختر روسیه دیدار کند.
بر اساس این گزارش، پوتین روزهای 26 و 27 ماه آوریل جاری (ششم و هفتم اردیبهشت ماه) برای شرکت در همایش «یک کمربند- یک مسیر» به چین سفر می کند و دیدار سران روسیه و کره شمالی یک روز پیش یا پس از برگزاری این همایش صورت خواهد گرفت.
یوری اوشاکف مشاور ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه به تازگی اعلام کرد که دعوتنامه دولت روسیه رسما تسلیم رهبر کره شمالی شده است و دو طرف در حال رایزنی هستند تا دیدار در اسرع وقت برگزار شود.
پوتین ماه می سال گذشته از رهبر کره شمالی رسما برای حضور در اجلاس اقتصاد شرقی دعوت کرد اما کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در این کنفرانس شرکت نکرد.
اگر رهبر کره شمالی سال جاری میلادی به روسیه سفر کند، اولین دیدار وی با پوتین و اولین نشست سران دو کشور پس از سال 2011 میلادی خواهد بود که کیم قدرت را در کره شمالی در اختیار گرفت.
روابط دو کشور در ماه های گذشته با توجه به نتیجه نرسیدن کیم و ترامپ به سرعت رو به بهبود است و مقام های دو طرف ملاقات هایی در هر دو کشور داشته اند و قرار است در تازه ترین تحول گروه پارلمانی روسیه که به روابط دو کشور رسیدگی می کند، روز جمعه به پیونگ یانگ سفر کند.
روسیه عضو گروه مذاکرات شش جانبه برای حل مساله هسته ای شبه جزیره کره است که در آن علاوه بر این کشور، ژاپن، چین، آمریکا، کره شمالی و جنوبی شرکت دارند.
این مذاکرات پس از آزمایش اتمی کره شمالی متوقف شده بود.
روسیه هر چند از تحریم های شورای امنیت در مورد کره شمالی حمایت کرده اما تحریم های یکجانبه آمریکا علیه پیونگ یانگ را غیر قابل قبول خوانده است و با تشدید تحریم های بین المللی در مورد کره شمالی نیز مخالف است.
احتمال سفر کیم به روسیه در حالی افزایش یافته است که وی چند روز پیش به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا پایان سال 2019 فرصت داد تا روابط با پیونگ یانگ را بهبود بخشد و تحریم های کره شمالی را کاهش دهد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

خلع سلاح کامل و نهایی کره‌شمالی به گونه‌ای که ما بتوانیم راستی‌آزمایی کنیم

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: مأموریت رئیس‌جمهور تغییری نیافته است لذا امیدواریم که ب...

رایزنی مکرون با روحانی ، پوتین و ترامپ

رئیس‌جمهور فرانسه افزود: برای کاهش تنش ها به مذاکرات خود ادامه می دهیم.

کدام زنان در کره شمالی نفوذ بسیاری دارند؟

خواهر و همسر اول رهبر کره شمالی دو زنی هستند که نفوذ بسیاری در تصمیم گیری‌ها نهایی کی...

به دنبال تعامل با مقام‌های ارشد ژاپنی هستم

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوس آرام افزود: خواستار رایزنی با...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news