اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
26 فروردین 1398 26 فروردین 1398
13:59 13:59

آمریکا چین را تهدید تجاری کرد!

استیو منوچین گفت که آمریکا و چین با وجود برخی فواصل به توافق بیش از پیش نزدیک شده‌اند ولی هم‌چنان آمریکا آماده مجازات چین است!

به گزارش سلام نو، شبکه خبری فونیکس روز دوشنبه نوشت: منوچین خاطر نشان کرد که طرفین به امضای یک توافق نزدیک شده اند و فصل های زیادی در آن وجود دارد.
وی افزود: هرگز تا این اندازه در هیچ توافقی به جزییات پرداخته نشده بود و طرفین به امضای آن نزدیک هستند اما آمریکا همچنان آماده است در صورتی که چین از مقررات توافق تخطی و آنها را نقض کند، برایش مجازات در نظر گیرد.
هنوز معلوم نیست که شیوه اجرای این مجازات و نحوه اعمال آن چگونه است و اینکه آیا چین هم حق دارد در صورتی که آمریکا مرتکب تخلف شود، آن کشور را مجازات کند پیشتر چین گفته بود که نمی تواند توافقی یکجانبه را قبول کند و توافق باید بر اساس منافع و احترام متقابل باشد و چین به اجبار زیر بار امضای توافق یکجانبه نخواهد رفت.
طرفین نزدیک به 10 ماه است که درگیر جنگ تجاری و تعرفه های فزاینده شده اند و از ابتدای سال جاری میلادی برای رسیدن به توافق برای پایان دادن به این شرایط مذاکراتی فشرده داشته اند.
وزیر خزانه داری آمریکا گفت: مهم این نیست که توافق دقیقا چه زمانی امضا می شود اهمیت اینجا است که باید یک توافق دقیق و مشخص روی میز باشد.
وی که در حاشیه اجلاس بهاری بانک جهانی و صندوق بین المللی پول صحبت می کرد ابراز امیدواری کرد طرفین به دور نهایی برای حل مسایل و اختلافات وارد شده باشند.
وی تاکید کرد به دیگر مقام ها و وزیران دارایی کشورها گفته است که دو کشور به امضای توافق نزدیک هستند اما زمانی برای انجام آن اعلام نکرده است.
دو طرف هفته گذشته تلفنی بار دیگر جزییات توافق را مرور کردند و طبق اعلام منوچین قرار است رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا در روزهای آینده دو باره تلفنی با لیوخه معاون نخست وزیر چین گفت و گو کند.
منوچین گفته است اگر بتوان با چین برای امضای این توافق به نتیجه رسید و کار را نهایی کرد، این مهمترین تحول 20 سال گذشته در اقتصاد دو کشور خواهد بود.اخبار مرتبط

icon news

اروپا خوشحال از ارزانی گاز

جنگ گازی روسیه و آمریکا این روزها باعث کاهش شدید قیمت گاز طبیعی در اروپا شده است.

صلح ایران و آمریکا بازار نفت را زیر و رو می‌کند

اگر تهران تصمیم بگیرد که برای صلح با واشنگتن اقدام کند، افزایش عرضه در بازار نفت به س...

سبقت آمریکا از چین در سرمایه گذاری در روسیه

برای نخستین بار از سال ۲۰۱۳ و با وجود تحریم‌های گسترده غرب بر ضد روسیه، آمریکا بزرگ‌ت...

همتی: سیاست‌های آمریکا در فشار حداکثری خود شکست خورده است

وزیر اقتصاد و مالیه کره جنوب با رئیس کل بانک مرکزی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news