اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
26 فروردین 1398
14:00

شاگردان برانکو و یک گام بلند تا قهرمانی

 در این سال ها ذوب آهن همیشه حریفی خطرناک برای پرسپولیس بوده است و حالا بار دیگر شاگردان برانکو باید برای قهرمانی از سد ذوب آهن بگذرند.

به گزارش سلام نو، در این سال ها ذوب آهن همیشه حریفی خطرناک برای پرسپولیس بوده است. تیمی که چه در دوران اوج سرخ ها و چه در زمان افول‌شان، نتایج خوبی را مقابل این تیم رقم زده و حالا در شرایطی به پرسپولیس رسیده که برای رسیدن به جایگاه ششمی تلاش می کند. البته شاید هدف مهم‌تر سبزها، «پایین کشیدن تیم قهرمان» باشد؛ دقیقا همان چیزی که برانکو روز گذشته گفت.

در این سال ها پرسپولیس شکست های تلخی را در فولاد شهر تجربه کرده اما آن ها خاطرات خوشی هم دارند که به 8 سال قبل باز می گردد. جایی که با هدایت علی دایی و حضور ستاره هایی چون وحید هاشمیان، محمد نوری، سپهر حیدری و... در میادین حضور داشتند. پرسپولیس در لیگ دهم، پس از شکست 1-0 مقابل استقلال به اصفهان رفت تا رودرروی ذوب آهن قرار بگیرد.

در دقیقه پنجم وقت های اضافی نیمه اول، امیرحسین فشنگچی شادی  را به اردوی پرسپولیسی ها برد اما این پایان کار نبود. در نیمه دوم، وحید هاشمیان روی پاس محمد نوری گل دوم را زد و چند دقیقه بعد نوری گل سوم و تیر خلاص را به تور دروازه شهاب گردان چسباند. خوشحالی دایی پس از گل هاشمیان یکی از به یاد ماندنی ترین فریم های آن روز بود.

حالا شاگردان برانکو فشار 8 سال ناکامی خارج از خانه در مقابل ذوب آهن را روی دوش خود احساس می کنند. در این سال ها پرسپولیس با هدایت این مرد کروات، توانست یکی پس از دیگری طلسم ها را بشکند و حالا برای نزدیک شدن به هت تریک قهرمانی، نیاز مبرمی به کسب برد در مقابل ذوب آهن دارد.

آن سال فشنگچی، هاشمیان و نوری پرسپولیس را به پیروزی رساندند. مقابل تیمی که در آسیا درخشیده بود و نماینده شایسته ایران به شمار می رفت. حالا ستاره های تیم برانکو برای غلبه بر تیم منصوریان کدام ها خواهند بود؟

اخبار مرتبط

سپاهان به دنبال پیروزی چهارم در تهران

 سپاهان در شرایطی روز آینده به تهران سفر می کند که به دنبال این است تا با شکست شاگردا...

چه کسی قهرمان لیگ برتر را تعیین می‌کند؟

لیگ ایران در یکی از جذاب‌ترین پایان بندی‌های چند سال اخیر خود قرار دارد و چهار تیم بر...

خیابانی گزارشگر دیدار پرسپولیس و الاهلی شد

  گزارشگر دیدار پرسپولیس و الاهلی انتخاب شد.

باز هم جریمه، باز هم پرسپولیس

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود را درباره هواداران پرسپولیس صادر و این تیم را ب...

دیدگاه خود را بنویسید