اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
26 فروردین 1398
16:50

دستگاه های دیالیز در خدمت مناطق سیل زده

 10 دستگاه دیالیز به منظور خدمات رسانی به مردم شهرستان سوسنگرد فرستاده شد.

دیالیز

به گزارش سلام نو، دکتر مهدی شادنوش درخصوص اقدامات انجام شده توسط وزارت بهداشت در راستای خدمت رسانی درمانی به بیماران دیالیزی ساکن در مناطق سیل زده کشور، اظهار کرد: در این راستا، تلاش شد پشتیبانی از ماشین های همودیالیز این مناطق تقویت شود.

وی افزود: 10 دستگاه دیالیز به منظور خدمات رسانی به مردم شهرستان سوسنگرد ارسال شده که به صورت موقت در بیمارستان امام خمینی اهواز نصب شده است و بیماران دیالیزی سوسنگردی که در شهر اهواز اسکان موقت داده شده اند، با مراجعه به این بیمارستان از خدمات دیالیز استفاده می کنند.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: به منظور خدمات رسانی به بیماران دیالیزی ساکن در مناطق سیل زده استان گلستان نیز 10 دستگاه دیالیز ارسال شده و این دستگاه ها در حال حاضر در شهر گرگان استقرار داده شده و در حال خدمت رسانی هستند.

وی عنوان کرد: همچنین پنج دستگاه دیالیز نیز به شهرستان شوش جهت مقابله با شرایط سیلاب اختصاص داده شده است.

به گفته دکتر شادنوش، علیرغم وقوع سیلاب‌های وسیع در روزهای اخیر خللی در امر خدمت رسانی درمانی ایجاد نشد.

وی گفت: در شهرستان پلدختر به دلیل مشکلات پیش آمده در زمینه تامین آب سالم، سیستم تصفیه آب بخش دیالیز دچار آسیب شد که با پیگیری‌های صورت گرفته سیستم تصفیه آب مجددا احیا شده و با کمک تانکرهای ارتش، آب سالم برای بخش دیالیز مراکز درمانی پلدختر تامین شد. البته پس از تثبیت شرایط، سیستم تصفیه آب RO جدید برای شهرستان پلدختر تامین خواهد شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درخصوص تامین داروهای مورد نیاز بیماران دیالیزی و پیوندی، تصریح کرد: داروهای مورد نیاز بیماران پیوندی و کلیوی ساکن در مناطق سیل‌زده کشور نیز تامین شده و در صورت نیاز در دسترس آنها قرار می‌گیرد. همچنین داروهای انعقادی خون نیز برای تمام مناطق سیل زده بیش از حد نیاز تامین شده است.

بنابر اعلام وبدا، شادنوش در پایان تاکید کرد: به طور کلی تلاش‌های بسیاری صورت گرفته تا آسیب های ناشی از سیل در مناطق مختلف کشور بر خدمت رسانی به بیماران خاص تاثیر منفی نداشته باشد، این تلاش ها همچنان ادامه دارد./ایسنا

اخبار مرتبط

اوضاع بیماران تالاسمی در مناطق سیل زده مناسب نیست

مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران از وضعیت بسیار نامناسب بیمارن تالاسمی در مناطق سیل زده خ...

آمار یونیسف درباره کودکان سیل زده نادرست است

 نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آمار یونیسف درباره تعداد کودکان ...

بسته‌های حمایتی برای کودکان مناطق سیل‌زده

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر 20 هزار بسته حمایتی بین کودکان مناطق سیل‌زده توزیع کرد.

۴۰۰ تیم مددکاری در ۳ استان سیل‌زده فعالیت می‌کنند

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور از فعالیت 400 تیم مددکاری در سه استان سیل زده خبر داد...

دیدگاه خود را بنویسید