اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
27 فروردین 1398
08:20

بی‌ توجهی آمریکا به ضرب‌الاجل کیم جونگ اون

ترامپ و پمپئو نسبت به ضرب‌الاجل رهبری کره شمالی در خصوص نشان دادن انعطاف بیشتر در مذاکرات اتمی تا پایان سال جاری میلادی بی توجه هستند.

ترامپ  کیم جونگ اون

به‌ گزارش ‌سلام نو، این‌ در حالی است که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی باید پیش از اینکه چنین درخواست‌هایی از ما داشته باشد به وعده‌اش در توقف تسلیحات اتمی عمل کند.

پامپئو درباره اظهارات رهبری کره شمالی که گفته بود تنها در صورتی مایل است بار دیگر با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند که ایالات متحده رویکردی درست داشته باشد به خبرنگاران، گفت‌: ترامپ تشخیص می‌دهد تا به صورت دیپلماتیک به سمت جلو حرکت کند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: رهبری کره شمالی تعهدی برای خلع سلاح به ما داده است و ما باید ببینیم که آیا نتیجه‌ای در پی خواهد داشت یا خیر، تیم ما با کره شمالی برای ارائه یک مسیر رو به جلو همکاری می‌کند اما کیم جونگ اون به دنبال این است که این اقدام تا پایان سال جاری میلادی انجام شود من هم دوست دارم که این اتفاق هر چه‌ سریع‌تر بیفتد.

در همین حال رئیس جمهوری آمریکا نیز در مینه‌سوتا تاکید کرد که روابط بسیار خوبی با رهبری کره شمالی دارد و در این باره توضیح داد: مذاکرات خوب است اما نیازی نیست که به این سرعت اقدام کنیم. در حال‌ حاضر باید دقیق عمل کرد. ما روابط خوبی داریم اما تحریم‌ها هم وجود دارند. با این حال اقدامات موثری انجام گرفته است./ایسنا

اخبار مرتبط

ترامپ : نیویورک تایمز باید از من عذرخواهی کند!

دونالد ترامپ از روزنامه مشهور نیویورک نایمز خواست که از او عذرخواهی کند.

خاندان سلطنتی انگلیس میزبان ترامپ

ترامپ برای دیدار با خاندان سلطنتی انگلیس  سوم ژوئن به بریتانیا سفر می‌کند.

آیا ایران هم از برجام خارج خواهد شد؟

تصمیم ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت های نفتی ایران این روزها کارشناسان سیاسی را نگ...

بستن تنگه هرمز غیرقابل قبول است

  یک مقام بلندپایه دولت آمریکا افزود: واکنش ایران به عدم تمدید معافیت خریداران نفت در...

دیدگاه خود را بنویسید