اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
27 فروردین 1398 27 فروردین 1398
10:40 10:40

پمپئو: روسیه و کوبا هزینه حمایت از مادورو را پرداخت خواهند کرد

 وزیر امور خارجه آمریکا افزود: کشورهایی که  رئیس جمهور ونزوئلا را حمایت می کنند هزینه حمایت خود را پرداخت خواهند کرد لذا  استفاده از تحریم‌ها و لغو صدور ویزا و سایر ابزار همچنان علیه دولت ونزوئلا ادامه دارد.

تهدید سنگین پمپئو علیه ونزوئلا


به گزارش سلام نو، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به روسیه و کوبا نیز این امر را مشخص کرد که آنها هزینه حمایت از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را پرداخت خواهند کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا این اظهارات را در شهر مرزی "کوکوتا"، واقع در کلمبیا اظهار داشت که توقف نهایی‌اش در سفر سه روزه به سه کشور آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه آمریکا پس از ملاقات با مهاجران در پناهگاه آوارگان "کوکوتا" همچنین، گفت‌: ایالات متحده از تمامی ابزار سیاسی و اقتصادی خود برای کمک به مردم استفاده می‌کند. استفاده از تحریم‌ها و لغو صدور ویزا و سایر ابزار همچنان علیه دولت ونزوئلا ادامه دارد و آنهایی که مقصر این فساد و سرکوب دموکراسی هستند، تاوان خواهند داد.

وی همچنین پیش از ترک مرز کلمبیا به سمت آمریکا در بین خبرنگاران، اضافه کرد: شما شاهد افزایش تدابیر دیپلماتیک و سیاسی علیه مادورو هستید. کوبایی‌ها هم باید متوجه باشند که هزینه ارتباط داشتن با مادورو و حمایت از وی را پرداخت می‌کنند. روی سخن ما با روس‌ها نیز است.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به مادورو تاکید کرد که سمت خود را ترک کند و اجازه دهد ونزوئلا به حالت عادی خود باز گردد، او ادامه داد: امیدوارم که شما همین امروز وضعیت را تغییر دهید و راه و روش خود را تغییر داده و این کشور را ترک کنید.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که رئیس جمهوری ونزوئلا تحریم‌های آمریکا را مقصر اصلی مشکلات اقتصادی کشورش دانسته است و با انتقاد از خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا که خود را رئیس جمهوری این کشور نامیده است، وی را دست نشانده و بازیچه آمریکا دانست.

بیش از سه میلیون ونزوئلایی به دلیل تورم بالا و کمبود مواد غذایی و دارویی در کنار بحران سیاسی از کشورشان فرار کرده‌اند./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

درخواست پمپئو برای تلاش جمعی برای حفاظت از تنگه هرمز

وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با همتای کره ای خود خواستار تلاش جمعی برای حفاظت از ت...

ونزوئلا آمریکا را تهدید کرد

دولت ونزوئلا به آمریکا در مورد هرگونه تلاش برای مداخله در انتخابات مجمع ملی این کشور ...

آمریکا خواهان تشکیل دولت انتقالی در ونزوئلا شد

وزیر خارجه آمریکا برای تشکیل یک دولت انتقالی در ونزوئلا خواستار مذاکرات بین طرف‌های د...

امید آمریکا به مذاکره با کره‌شمالی

مایک پامپئو اعلام کرد واشنگتن امیدوار است بتواند با کره‌شمالی گفت‌وگویی درباره تعهدات...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news