اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
27 فروردین 1398 27 فروردین 1398
09:39 09:39

لغو سخنرانی ماکرون درباره جلیقه زردها

 سخنرانی ماکرون درباره جلیقه زردها با آتش‌سوزی نوتردام لغو شد.

جلیقه زردها

به گزارش  سلام نو، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه قصد داشت پس از سه ماه بحث ملی که مردم عادی را به پیشنهاد اعمال تغییراتی در اقتصادی و دموکراسی فرانسه ترغیب می‌کند، دوشنبه یک سری تدابیر اعلام کند. ماکرون به جای آن راهی کلیسای نوتردام شد که گرفتار حریق شده بود.

ریاست جمهوری فرانسه هنوز تاریخ جدیدی برای این سخنرانی اعلام نکرده است.

انتظار می‌رفت ماکرون در سخنانش به نگرانی‌های معترضان درباره از دست دادن قدرت خرید، با کاهش احتمالی مالیات و تدابیری برای کمک به بازنشستگان و خانواده‌های تک‌ سرپرست واکنش نشان دهد. سایر تغییرات پیشنهادی احتمالا بر قوانین دموکراتیک فرانسه اثر بگذارد. برخی ناظران معتقدند ماکرون ممکن است دست شهروندان را برای پیشنهاد برگزاری رفراندوم باز بگذارد.

رهبر فرانسه مرتبا تاکید می‌کند که دوباره مالیات ثروت برای اقشار مرفه را به جریان نخواهد انداخت و این در حالیست که این یکی از اصلی‌ترین درخواست‌های معترضان فرانسوی است.

جنبش جلیقه زردها با افزایش مالیات سوخت در نوامبر گذشته به راه افتاد و به اعتراضی گسترده علیه سیاست‌های ماکرون تبدیل شد که از نظر معترضان به نفع قشر ثروتمند و کسب و کارهای بزرگ است. اعتراضات آنها که گاها به خشونت کشیده می‌شد، خصوصا در پاریس، یک بحران داخلی مهم به وجود آورد که محبوبیت ماکرون را به پایین‌ترین سطح رساند. همچنان در هفته‌های اخیر شمار معترضان رو به کاهش می‌رود. اکثر رهبران جلیقه زردها از حامیانشان خواستند تا وارد رایزنی ملی ماکرون نشوند و تاکید دارند پیشنهاد دولت برای گوش فرا دادن به سخن معترضان را باور نمی‌کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازداشت ۳۲ تن در اعتراضات جلیقه زردها

طبق اعلام پلیس فرانسه،  ۳۲ معترض در جریان راهپیمایی اعتراضی روز شنبه بازداشت شدند.

بازداشت جلیقه‌زردها در فرانسه

جلیقه زردها در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت امانوئل ماکرون به خیابان‌ها آمدند که ...

گفت‌وگوی تلفنی پوتین و ماکرون

کرملین اعلام کرد ولادیمیر پوتین و امانوئل ماکرون در تماسی تلفنی با محوریت تحولات لیبی...

مکرون در راه برلین؛ اختلاف فرانسه و آلمان تشدید می‌شود؟

امانوئل ماکرون، ریییس جمهور جوان فرانسه در حالی برای شرکت در رویدادهای سی‌امین سالروز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news