اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
27 فروردین 1398
13:30

ترامپ: هرگز نمی‌توان ادعای پیروزی کرد

رئیس جمهوری آمریکا گفت: ما ۱۰۰ درصد مناطق تحت کنترل داعش را پس گرفته‌ایم.

ترامپ

به گزارش سلام نو، ترامپ ضمن تحسین نیروهای آمریکایی و ائتلاف تحت رهبری آن برای بازپس‌گیری مناطق تحت کنترل داعش اظهار کرد، "هرگز نمی‌توان ادعای پیروزی کرد" زیرا یک حرکت تهاجمی "می‌تواند یک ساختمان را منفجر و این ادعا را تضعیف کند".

بدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اقدامات نیروهای آمریکایی و ائتلاف تحت رهبری کشورش علیه داعش در سوریه و عراق گفت: ما ۱۰۰ درصد مناطق تحت کنترل داعش را پس گرفته‌ایم.

رئیس جمهوری آمریکا که پیش از این ادعا کرده بود داعش را شکست داده در بیاناتش خاطرنشان کرد: وقتی دو سال و نیم پیش کار ریاست جمهوری خود را آغاز کردم، به نقشه نگاه می‌کردید و داعش همه‌ جا بود اما هرگز نگویید پیروز شده‌اید زیرا با دو حرکت تهاجمی یک مغازه منفجر می‌شود و مردم می‌میرند و دوباره جای دیگری منفجر می‌کنند و باز تعدادی کشته می‌شوند. آن‌ها دیوانه‌ و غیرقابل پیش‌بینی هستند. آن‌ها افراد بدی هستند و مطمئن باشید نابودی آنان در کوتاه‌ترین زمان ممکن رخ خواهد داد اما هرگز نمی‌توانید ادعای پیروزی کنید زیرا همیشه کسی جایی وجود دارد که می‌خواهد یک کار احمقانه انجام دهد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، او در ادامه افزود: ما ۱۰۰ درصد مناطقی را که تحت کنترل داعش بود در مدت کوتاهی پس گرفته‌ایم اما همیشه کسانی هستند که می‌خواهند کاری انجام دهند (و این موقعیت را به خطر بیندازند). بنابراین نمی‌خواهیم در شرایطی قرار بگیریم که بگوییم ۱۰۰ درصد مناطق را در دست داریم چون کسی هست که از سوی یک آدم دیوانه کشته شود.

او در این سخنان که در جمع مردم مینه‌سوتا بیان شد، گفت: من به شما می‌گویم که ۱۰۰۰ درصد با شما هستم. نه ۱۰۰ درصد بلکه ۱۰۰۰ درصد.

ترامپ پیش از این چندین بار ادعا کرده بود که داعش شکست خورده است.

اخبار مرتبط

ترامپ : نیویورک تایمز باید از من عذرخواهی کند!

دونالد ترامپ از روزنامه مشهور نیویورک نایمز خواست که از او عذرخواهی کند.

خاندان سلطنتی انگلیس میزبان ترامپ

ترامپ برای دیدار با خاندان سلطنتی انگلیس  سوم ژوئن به بریتانیا سفر می‌کند.

آیا ایران هم از برجام خارج خواهد شد؟

تصمیم ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت های نفتی ایران این روزها کارشناسان سیاسی را نگ...

هنوز امنیت در کرانه شرقی رود فرات برقرار نشده است

معاون وزیر دفاع روسیه افزود: هنوز داعش درسوریه به فعالیت های خود ادامه می دهد.

دیدگاه خود را بنویسید