اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
27 فروردین 1398
14:35

شناورهای سپاه در اختیار سیل زدگان

303 شناور سپاه در تمامی مناطق سیل زده در اختیار مردم قرار گرفته است.

به گزارش سلام نو، سردار سرتیپ پاسدار 'علیرضا تنگسیری' اظهار داشت: نیروها از ابتدای شروع سیل در منطقه مستقر و درگیر سیل شدند و در مجموع دیگر مناطق 2، سه، چهار و پایگاه امامت نیز درگیر کرده و 4 محور سوسنگرد، حمیدیه و کارون و محور اصلی اهواز را تعریف کرده‌ایم.
وی افزود: در حال حاضر 303 فروند شناور که از این تعداد 107 بسیج دریایی است که اخیراً تشکیل شده و جوانان باغیرت داوطلب شدند و از این آمار 89 نفر از اهل‌سنت هستند و از شهرهای جنوبی برای کمک به سیل‌زده‌ها آمدند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: یک بیمارستان صحرایی کامل با 11 تخصص در یادمان شهدای هویزه برپا شد و یک اورژانس سیار هم در روستای سیدسلمان که قبلاً زیر آب بوده نیرو‌ها در حال خدمت‌رسانی هستند.
سردار تنگسیری با یادآوری این‌که به‌تناسب کاهش آب در منطقه، قایق‌هایی برای عمق کم استفاده می‌شود، تصریح کرد: قایق‌های ' ایربوت' که از 10 سانت آب عبور می‌کنند و پروانه هوایی دارند در منطقه استفاده کرده‌ایم.
وی همچنین گفت: شناورهای بزرگ با 12 متر طول که می‌توانند مردم و وسایل آنها را منتقل کنند در منطقه ملاثانی مستقر شده اند./ایرنااخبار مرتبط

سرلشکر باقری: اگر نفت ما عبور نکند، نفت دیگران هم از تنگه هرمز نخواهد گذشت

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: اگر نفت ما عبور نکند، نفت دیگران هم از تنگه هرمز...

آمریکایی‌ها هرگز به فکر ملت‌ها و کشورهای منطقه نبوده و نیستند

علاءالدین بروجردی گفت: آمریکایی‌ها هرگز به فکر ملت‌ها و کشورهای منطقه نبوده و نیستند،...

دیدار وزیر امور خارجه با فرمانده سپاه پاسداران

وزیر امور خارجه کشورمان با فرمانده سپاه پاسداران دیدار و گفت و گو کرد.

دیدگاه خود را بنویسید