اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
27 فروردین 1398 27 فروردین 1398
16:50 16:50

راهکارهای مناسب برای گوشی های خیس شده

 

همان گونه که می دانیم خیس شدن موبایل می تواند باعث سوختن و یا کاهش عمر مفید آن شود. از این رو قصد داریم تا در مطلب پیش رو راهکارهای مناسب برای کاهش مضرات آب رفتن در داخل گوشی شود.

گفتنی است آسیب‌ دیدن تلفن همراه به دلیل ورود آب به داخل آن می تواند صدمات بسیاری را به موبایل وارد کند به گونه ای که باعث از بین رفتن قطعات الکترونیکی ظریف داخل دستگاه خواهد شد.

به طور حتم اولین اقدام برای کاهش میزان آسیب های ناشی از آب دیدگی گوشی تلفن همراه خارج کردن آب و یا خشک کردن موبایل است که برای این کار باید باطری را از گوشی خارج کرد و با استفاده از حرارت ملایم سشوار آن را خشک کرد.

یکی دیگر از روش های مناسب برای خشک کردن گوشی موبایل قرار دادن آن در ظرف برنج می باشد چرا که دانه های برنج می تواند تا حد زیادی آب موجود در موبایل را از بین ببرد که البته برای این کار باید موبایل برای چند ساعت در داخل سطل برنج باقی بماند.

باید در نظر داشت که اولین گام برای گوشی های خیس شده عدم استفاده از موبایل است چرا که در صورت روشن کردن تلفن همراه احتمال آسیب دیدن هر چه بیشتر آن وجود دارد.در مرحله بعد باید باتری را از تلفن همراه خارج کنیم که باید به‌ محض خارج کردن تلفن از آب صورت بگیرد و این کار به نجات هر دوی تلفن و باتری آن کمک می‌کند که هرچه بیش‌تر با نحوه جدا کردن باتری تلفن آشنا باشیم به سرعت می‌توانیم آن را خارج کنیم.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که باید سیم کارت را نیز از داخل موبایل خارج کرد تا هم تمام قسمت های موبایل خشک شود و هم اینکه سیم کارت نیز نسوزد.

یکی دیگر از راهکارهای لازم برای خشک کردن موبایل استفاده از آون است برای این کار باید دقت زیادی داشت و تنها برای چند ثانیه گوشی را در داخل کم ترین میزان درجه آون قرار داد تا به راحتی آب های موجود در موبایل از بین برود.

در پایان باید خاطر نشان کرد که برای کاهش آسیب های احتمالی موبایل های خیس شده توصیه می شود به طور کامل و به دقت آن را خشک کرد و بعد از آن استفاده کرد.دیدگاه خود را بنویسید

icon news