اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 03 خرداد 1398
28 فروردین 1398
10:42

برگزاری رزمایش مشترک نظامی ایران و عمان

سفیر ایران در مسقط گفت: در حال حاضر کمیته نظامی مشترک ما در عمان حضور دارد و در روزهای آینده مانور مشترک برگزار می کنیم.

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی در دیدار با 120 تن از فعالان بخش های مختلف تجاری و اقتصادی کشورمان که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان برگزار شد، اظهار داشت: ما در حال حاضر هیچگونه مشکلی با عمان نداریم که بارزترین نشانه آن سفر آسان چنین جمعی به عمان و برگزاری این نشست است. نشانه دیگر آن است که در حال حاضر کمیته نظامی مشترک ما در عمان حضور دارد و در روزهای آینده مانور مشترک برگزار می کنیم. همزمان قائم مقام وزیر کشاورزی عمان هم در ایران است و قراردادهایی نیز بخصوص در زمینه شیلات امضاء خواهد شد.
وی با اشاره به قرابت های فرهنگی و همسایگی ایران و عمان اعلام کرد همواره از یک روابط مطلوب و پایدار با عمان برخوردار بوده و هستیم.
نوری شاهرودی در بخشی دیگر از سخنانش در این نشست که دیروز سه شنبه برگزار شد، گفت: سفارت ظرف دو سال اخیر بسیار تلاش کرده تا تسهیلات قابل توجهی را در زمینه رفت و آمد هموطنان ایرانی فراهم کند که نتیجه آن این شده که برخلاف گذشته که گرفتن ویزا چند ماه طول می کشید و هزینه آن نیز بسیار بالا بود هم اکنون دریافت روادید در فرودگاه با هزینه بسیار اندک نسبت به قبل میسر است و از طرفی روادید عمانی ها را نیز برداشته ایم یعنی عمانی ها برای رفتن به ایران دیگر نیاز به اخذ روادید ندارند و این بدین معناست که رفت و آمد آن ها هم بسیار تسهیل شده و مبادلات با آن ها بسیار راحت تر از قبل شده که این امر برای رونق کسب و کار بسیار مفید است.
وی، با اشاره به اینکه به عمان باید به عنوان یک بازار 500 میلیونی باید نگریست نه یک بازار 5 میلیونی، گفت: از طریق این کشور می توان حتی تا آفریقای جنوبی نیز به راحتی کالا صادر کرد.
نوری شاهرودی در ادامه به حجم تجارت با عمان اشاره کرد و افزود: حجم تجارت ما در 11 ماهه سال 97، 700 میلیون دلار بوده که از این میزان 250 میلیون دلار ارزش واردات ایران از عمان بوده و 281 میلیون دلار تبادل تجاری به نفع ایران بوده و برآورد ما این است که این مقدار در آینده نزدیک به یک میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
لازم به ذکر است که هیات 120 نفره فعالان بخش های مختلف تجاری و اقتصادی کشورمان به لحاظ تعداد بزرگترین هیات تجاری ایرانی بوده که ظرف دو سال گذشته به عمان سفر کرده است.
همچنین پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان از روز یکشنبه 25 فروردین به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان در مسقط پایتخت این کشور فعالیت خود را آغاز کرده که تا فردا ادامه خواهد داشت./ایرنااخبار مرتبط

پایان برگزاری رزمایش مشترک ایران و عمان در سواحل مسقط

  رزمایش مشترک یگان‌های دریایی، هوایی و مرزبانی عمان در سواحل مسقط پایان یافت.

برگزاری نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان

  نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان  به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان د...

سفیر ایران با مشاور عالی پادشاه عمان دیدار و گفت‌وگو کرد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با شهاب بن طارق آل سعید و رئیس شورای عالی تحقیقات...

دیدگاه خود را بنویسید