اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
28 فروردین 1398 28 فروردین 1398
10:42 10:42

برگزاری رزمایش مشترک نظامی ایران و عمان

سفیر ایران در مسقط گفت: در حال حاضر کمیته نظامی مشترک ما در عمان حضور دارد و در روزهای آینده مانور مشترک برگزار می کنیم.

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی در دیدار با 120 تن از فعالان بخش های مختلف تجاری و اقتصادی کشورمان که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان برگزار شد، اظهار داشت: ما در حال حاضر هیچگونه مشکلی با عمان نداریم که بارزترین نشانه آن سفر آسان چنین جمعی به عمان و برگزاری این نشست است. نشانه دیگر آن است که در حال حاضر کمیته نظامی مشترک ما در عمان حضور دارد و در روزهای آینده مانور مشترک برگزار می کنیم. همزمان قائم مقام وزیر کشاورزی عمان هم در ایران است و قراردادهایی نیز بخصوص در زمینه شیلات امضاء خواهد شد.
وی با اشاره به قرابت های فرهنگی و همسایگی ایران و عمان اعلام کرد همواره از یک روابط مطلوب و پایدار با عمان برخوردار بوده و هستیم.
نوری شاهرودی در بخشی دیگر از سخنانش در این نشست که دیروز سه شنبه برگزار شد، گفت: سفارت ظرف دو سال اخیر بسیار تلاش کرده تا تسهیلات قابل توجهی را در زمینه رفت و آمد هموطنان ایرانی فراهم کند که نتیجه آن این شده که برخلاف گذشته که گرفتن ویزا چند ماه طول می کشید و هزینه آن نیز بسیار بالا بود هم اکنون دریافت روادید در فرودگاه با هزینه بسیار اندک نسبت به قبل میسر است و از طرفی روادید عمانی ها را نیز برداشته ایم یعنی عمانی ها برای رفتن به ایران دیگر نیاز به اخذ روادید ندارند و این بدین معناست که رفت و آمد آن ها هم بسیار تسهیل شده و مبادلات با آن ها بسیار راحت تر از قبل شده که این امر برای رونق کسب و کار بسیار مفید است.
وی، با اشاره به اینکه به عمان باید به عنوان یک بازار 500 میلیونی باید نگریست نه یک بازار 5 میلیونی، گفت: از طریق این کشور می توان حتی تا آفریقای جنوبی نیز به راحتی کالا صادر کرد.
نوری شاهرودی در ادامه به حجم تجارت با عمان اشاره کرد و افزود: حجم تجارت ما در 11 ماهه سال 97، 700 میلیون دلار بوده که از این میزان 250 میلیون دلار ارزش واردات ایران از عمان بوده و 281 میلیون دلار تبادل تجاری به نفع ایران بوده و برآورد ما این است که این مقدار در آینده نزدیک به یک میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
لازم به ذکر است که هیات 120 نفره فعالان بخش های مختلف تجاری و اقتصادی کشورمان به لحاظ تعداد بزرگترین هیات تجاری ایرانی بوده که ظرف دو سال گذشته به عمان سفر کرده است.
همچنین پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان از روز یکشنبه 25 فروردین به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان در مسقط پایتخت این کشور فعالیت خود را آغاز کرده که تا فردا ادامه خواهد داشت./ایرنااخبار مرتبط

icon news

رایزنی های عراقچی با وزیر مسئول در امور خارجه عمان

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان  با یوسف بن علوی بن عبدالله وزیر مسئول در امور خا...

پایان برگزاری رزمایش مشترک ایران و عمان در سواحل مسقط

  رزمایش مشترک یگان‌های دریایی، هوایی و مرزبانی عمان در سواحل مسقط پایان یافت.

برگزاری نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان

  نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان  به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news