اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
28 فروردین 1398 28 فروردین 1398
11:32 11:32
سلام نو بررسی می‌کند؛

پاس گل سعید قاسمی به آمریکا و اسرائیل/چرا هیچ کس با سعید قاسمی برخورد نمی‌کند؟

اظهارات سعید قاسمی به سرعت دست مایه حمله سازمان یافته رسانه‌های مخالف ایران شد و موج جدی‌ای شکل گرفت که یک سردار سابق سپاه رسما ارتباط سپاه با القاعده را تایید کرد و گفت که این نیروی نظامی از هلال احمر سو استفاده کرده.

سلام نو سرویس سیاسی: در روز و شب‌هایی که آمریکا سپاه را تروریست اعلام کرده و تمام تلاشش را می‌کند تا با سپاه هراسی عمل نامشروع خود را مشروع جلوه دهد و سپاه را به سو استفاده‌های مختلف متهم کند، سعید قاسمی یکی از فرماندهان سابق سپاه در مصاحبه‌ای با یک برنامه اینترنتی یک پاس گل تمام عیار برای آمریکا و اسرائیل ارسال می‌کند.

سعید قاسمی که از فرماندهان سابق سپاه در دوران جنگ است به ادبیات و منش تند و تیزش شناخته می‌شود و در کنار چهره‌ای مثل حسین الله کرم از سازمان‌دهندگان اصلی نیروهای مشهور به حزب الله است، نیروهایی که شاخصه آن‌ها ستیز با هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی و اصلاح ‌طلبان است.

قاسمی در برنامه رو به رو در اظهاراتی تعجب برانگیز گفت:

"در بوسنی تحت پوشش هلال‌ احمر رفته بودیم به نیروهای مجاهدین آموزش نظامی می‌دادیم. کریستین امانپور خبرنگار سی‌ان‌ان ما را لو داد. با القاعده‌ای‌ها باهم بودیم.از ما استیل گرفتند. با مجاهدین سراسر دنیا یگان‌های جهادی تشکیل دادیم."

اظهارات قاسمی دو ادعای اساسی را مطرح کرد، ادعاهایی که تاکنون به عنوان اتهام از سوی آمریکا و عربستان و اسرائیل به سپاه زده می‌شد و حالا سعید قاسمی به آن‌ها مهر تایید زد. یکی از این ادعاها، ادعای سواستفاده سپاه از پوشش هلال احمر بود و دیگری رابطه حسنه سپاه با گروه تروریستی القاعده، دو ادعایی که واکنش‌های متفاوتی را در پی داشت.

خیانت که شاخ و دم ندارد!

اظهارات سعید قاسمی به سرعت دست مایه حمله سازمان یافته رسانه‌های مخالف ایران شد و موج جدی‌ای شکل گرفت که یک سردار سابق سپاه رسما ارتباط سپاه با القاعده را تایید کرد و گفت که این نیروی نظامی از هلال احمر سو استفاده کرده.

یکی از اولین واکنش‌ها به اظهارت سعید قاسمی را هلال احمر داشت که با انتشار اعلامیه‌ای تاکید کرد که بر اساس مقررات بین المللی اجازه استفاده از نشان و لباس این سازمان را به نیروهای نظامی نمی‌دهد و این سازمان حتما از سعید قاسمی شکایت می‌کند. در بخشی از بیانیه این سازمان آمده است:

" به دنبال اقرار سعید قاسمی، از فرماندهان سابق نظامی به استفاده از پوشش هلال احمر برای اهداف نظامی در زمان جنگ بوسنی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از وی به مراجع قضایی شکایت کرده و حق پیگیری این موضوع را تا زمان رسیدن به نتیجه برای خود محفوظ می داند"

اما این تمام واکنش‌ها به اظهارات جنجالی سعید قاسمی نبود و روزنامه‌نگاران بسیاری از واکنش‌ها نسبت به سعید قاسمی پرسش کردند و در انتظار برخورد با او هستند.

مهدی جلیلی روزنامه نگار در توییتی نوشت:

"۴۵۰ روز است عده‌ای از جوانان این کشور را که جوانی خود را فدای حفاظت از تنوع زیستی و محیط زیست ایران کرده‌اند،بخاطر شک به جاسوس بودن بازداشت کرده‌اند، ولی در مقابل خیانت آشکار کسی مثل  سعید قاسمی که علیه منافع ملی کشور با صدای بلند فریاد میزند، سکوت میکنند."

پدرام الوندی دیگر روزنامه نگاری که به این ماجرای واکنش نشان داده با ریتوییت بیانیه هلال احمر نوشت:

"صحبت‌های سعید قاسمی در زمان و مکان فعلی، فارغ از صحت یا کذب بودن، مصداق خیانت به وطن است."

چرا هیچ کس با سعید قاسمی برخورد نمی‌کند؟

این اولین بار نیست که سعید قاسمی اظهارات جنجالی، عجیب و غریب و هزینه‌زا را مطرح می‌کند. او پیش از این در اظهاراتی تند و تیز هر چه که توانست به عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی گفت و بعد هم در زمان‌های مختلف با ادبیات خاص خود به حسن روحانی حمله کرد.

او در یک نوبت دیگر وقتی که حکم زندان برای فائزه هاشمی صادر شد قول داده بود اگر فائزه به زندان برود ریش‌هایش را بزند ولی در نهایت با وجود ورود فائزه هاشمی به زندان و تحمل دوران محکومیت سعید قاسمی به قول خود عمل نکرد.

در تمام این سال‌ها هیچ کس پاسخ‌گوی تهمت‌های سنگین قاسمی به چهره‌های شاخص نظام نبود و بارها و بارها اظهارات هزینه‌زای او از سوی مدعی العموم پیگیری نشد، این در حالی است که کوچکترین نقد در چهارچوب اصلاح طلبان با شکایت مدعی العموم، بسیج یا سپاه هم‌راه بوده و در آخرین نمونه غلامخسین کرباسچی به خاطر انتقاد از شیوه حضور سپاه در سوریه از طرف دادگاه محکوم شد.

به نظر می‌رسد در دورانی که ایران و آمریکا در یک نبرد اقتصادی عریان حضور دارند و آمریکا دنبال کوچک‌ترین بهانه‌ای است که فشار به ایران را بیش از پیش افزایش دهد باید دقت بیشتری نسبت به این اظهارت صورت بگیرد و چهره‌هایی که چنین بدون ترس اظهارات هزینه‌زایی را علیه نظام مطرح می‌کنند با برخوردهای جدی‌تری مواجه شوند و قوه قهریه نظام فقط شامل فعالان محیط زیست یا اصلاح طلبان نشود.

اخبار مرتبط

icon news

احمدی‌نژاد و دوستان در مراسم ختم +عکس ها

رئیس جمهور سابق ایران با جمعی از دوستان گرمابه و گلستان خود در مراسم ترحیم پدر سردار ...

ریاکاری رییس هلال‌احمر ممسنی کار دستش داد

کاروان خرید یک دستگاه mri رییس هلال احمر شهرستان ممسنی و حرکت نمایشی آن در شهر باعث ا...

مفقود شدن ۴ کودک در پارک جنگلی نور

 مجتبی اکبری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد بعد از اطلاع پیدا کردن از گ...

تشکر ربیعی از آتش نشانی و هلال احمری‌ها

سخنگوی دولت از نیروهای آتش‌نشانی و هلال‌احمر برای سرعت عمل در نجات 9 دانش‌آموز گرفتار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news