اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
30 فروردین 1398 30 فروردین 1398
17:10 17:10

تجهیز بالگردهای پایگاه هوانیروز آبیک به دوربین‌های دید در شب

فرمانده پایگاه هوانیروز شهید جواد امینی شهرستان آبیک گفت: بالگردهای پایگاه به دوربین‌های دید در شب و هلیکوپترهای 214 به راکت انداز مجهز شده‌اند.

تجهیز بالگردهای پایگاه هوانیروز آبیک به دوربین‌های دید در شب/ پرواز 52 فروند بالگرد در استان‌های سیل زده

به گزارش سلام نو ، سرهنگ خلبان مهرداد بخشیان در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ارتش و رژه خودرویی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی از نیروهای مسلح است که وظیفه حفظ مرزها و دفاع از کیان کشور را برعهده دارد و در زمان نیاز و وقوع بلایای طبیعی و بحران پا در رکاب بوده و به کمک مردم می شتابد.

وی افزود: هوانیروز هم به عنوان نیروهای مسلح از ابتدای انقلاب پای کار بوده و در قرارگاه‌های سپاه و نیروی انتظامی پشتیبان محکمی است.

فرمانده پایگاه هوانیروز شهید جواد امینی شهرستان آبیک ادامه داد: در زمان وقوع بلایای طبیعی هوانیروز سریعا وارد عمل می‌شود که در سیل اخیر در استان‌های مختلف حضور یافت و به کمک مردم شتافت.

بخشیان اضافه کرد: 52 فروند از بالگردهای پایگاه هوانیروز شهید جواد امینی شهرستان آبیک در ایام نوروز در استان‌های سیل زده گلستان، لرستان، خوزستان و ایلام به پرواز درآمدند و با ایجاد پل هوایی، به کمک مردم شتافتند.

وی خاطرنشان کرد: در ساعات اولیه به دلیل قطعی آب، گاز و برق مواد غذایی و آب آشامیدنی به مردم سیل زده توزیع شد و در سورتی های بعدی چادر، لباس و پتو  به دست مردم محاصره در آب رسانده شد از سویی افراد ناتوان، بیمار، کودکان، زنان و سالمندان محاصره در آب را به جای امن انتقال دادیم.

این مسئول نظامی در خصوص ارتقای بالگردهای پایگاه هوانیروز شهید جواد امینی شهرستان آبیک اذعان کرد: بالگردهای پایگاه به دوربین‌های دید در شب مجهز شده که توانایی عملیات شبانه را دارند و آزمایشات نهایی انجام شده است.

بخشیان افزود: بالگردهای 214 پایگاه هوانیروز هم به لانچر و راکت انداز مجهز شده اند که امتحان میدانی خود را پس داده است.

این مسئول اذعان کرد: این بالگردها در علمیات‌ها و کمک رسانی به مردم از کارآیی و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و حدود 50 راکت را حمل و شلیک می‌کند.

وی ادامه داد: ارتقای بالگردهای تهاجمی کبرا به موشک افق با همکاری دانشگاه های کشور و وزارت دفاع طراحی شده که برده 12 کیلومتر امتحان خود را جواب داده است.

/ایلنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news