اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
31 فروردین 1398 31 فروردین 1398
10:00 10:00

دولت به شرق کشور و بلوچستان هم توجه داشته باشد

  نماینده  سراوان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنان که دولت برای غرب کشور و آب‌های مرزی اقداماتی انجام داده به شرق کشور و بلوچستان هم توجه داشته باشد.

بارندگی‌ها برای مردم سیستان و بلوچستان نعمت بزرگی بود/ دولت آب‌ها را در داخل مرزها مهار کند/ مشکل بی‌آبی در بسیاری از شهرها و روستاها رفع شد

به گزارش سلام نو، محمد باسط درازهی درباره بارندگی‌ها در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بارندگی‌ها خوب بود و مردم از این بابت بسیار خوشحالند. البته خسارت‌هایی هم در حوزه کشاورزی و منازل داشته اما روی هم رفته نعمت بزرگی بوده و خدا را شاکریم.

وی افزود: با بارندگی‌ها مشکل بخشی از شهرها و روستاهایی که شبکه انتقال آب داشتند رفع می‌شود اما روستاها و شهرهایی که زیرساخت‌های آبرسانی و خط انتقال مناسبی ندارند در همان شرایط قبلی قرار دارند.

نماینده مردم سراوان تصریح کرد: موضوع اصلی این است که سیستان وبلوچستان پوشش گیاهی پایین، باران‌های رگباری و رودخانه بزرگ، وحشی و خشنی دارد که متاسفانه در همه بارش‌ها قسمت زیادی از آب مهار نمی‌شود و راهی دریا و کشور پاکستان می‌شود و ما نتوانسته‌ایم آب را مهار کرده و برای میان مدت و طولانی مدت از آن استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تنها راهکار این است که همچنان که دولت در سال‌های گذشته برای غرب کشور و آب‌های مرزی اقداماتی انجام داده به شرق کشور و بلوچستان هم توجه داشته باشد، اگر ما رودخانه‌های مرزی را کنترل نکنیم همیشه مشکل آب را خواهیم داشت، با سیل بندها و سیستم آبخیزداری و آبخوان‌داری و بندهای خاکی هم می‌توان تا حدودی آب را مهار کرد تا یا به زمین نفوذ کند و بستر و سفره زیر زمینی را تقویت کند.

درازهی با ابراز امیدواری از اینکه وزارت نیرو و جهاد کشاورزی تدبیری بیندیشند تا باران‌ها مهار شود، گفت: چندین رودخانه فصلی در بلوچستان داریم که همگی به سمت پاکستان می‌روند و این در حالی است که اگر مهار شوند حجم بزرگی از نیازهای مردم کشورمان را رفع می‌کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

معاون رئیس جمهور از روند اجرای پروژه راه‌آهن چابهار -زاهدان بازدید می‌کند

صبح امروز محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به سیستان...

سابقه نمایندگی برای رییس مجلس ضروری نیست/مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان درباره ریاست مجلس تصمیم واحدی خواهند گرفت

معین الدین سعیدی با اشاره به دغدغه این روزهای منتخبان مجلس یازدهم گفت: این دغدغه بین ...

وزارت اطلاعات یک تیم تروریستی را منهدم کرد

مدیر کل اطلاعات سیستان وبلوچستان از دستگیری اعضای یک تیم تروریستی توسط سربازان گمنام ...

سازمان ملی مهاجرت تشکیل می‌شود؟

در جلسه اصلی کمیسیون سیاسی-دفاعی هیئت دولت موادی از لایحه تشکیل سازمان ملی مهاجرت مور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news