اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
31 فروردین 1398
10:00

دولت به شرق کشور و بلوچستان هم توجه داشته باشد

  نماینده  سراوان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنان که دولت برای غرب کشور و آب‌های مرزی اقداماتی انجام داده به شرق کشور و بلوچستان هم توجه داشته باشد.

بارندگی‌ها برای مردم سیستان و بلوچستان نعمت بزرگی بود/ دولت آب‌ها را در داخل مرزها مهار کند/ مشکل بی‌آبی در بسیاری از شهرها و روستاها رفع شد

به گزارش سلام نو، محمد باسط درازهی درباره بارندگی‌ها در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بارندگی‌ها خوب بود و مردم از این بابت بسیار خوشحالند. البته خسارت‌هایی هم در حوزه کشاورزی و منازل داشته اما روی هم رفته نعمت بزرگی بوده و خدا را شاکریم.

وی افزود: با بارندگی‌ها مشکل بخشی از شهرها و روستاهایی که شبکه انتقال آب داشتند رفع می‌شود اما روستاها و شهرهایی که زیرساخت‌های آبرسانی و خط انتقال مناسبی ندارند در همان شرایط قبلی قرار دارند.

نماینده مردم سراوان تصریح کرد: موضوع اصلی این است که سیستان وبلوچستان پوشش گیاهی پایین، باران‌های رگباری و رودخانه بزرگ، وحشی و خشنی دارد که متاسفانه در همه بارش‌ها قسمت زیادی از آب مهار نمی‌شود و راهی دریا و کشور پاکستان می‌شود و ما نتوانسته‌ایم آب را مهار کرده و برای میان مدت و طولانی مدت از آن استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تنها راهکار این است که همچنان که دولت در سال‌های گذشته برای غرب کشور و آب‌های مرزی اقداماتی انجام داده به شرق کشور و بلوچستان هم توجه داشته باشد، اگر ما رودخانه‌های مرزی را کنترل نکنیم همیشه مشکل آب را خواهیم داشت، با سیل بندها و سیستم آبخیزداری و آبخوان‌داری و بندهای خاکی هم می‌توان تا حدودی آب را مهار کرد تا یا به زمین نفوذ کند و بستر و سفره زیر زمینی را تقویت کند.

درازهی با ابراز امیدواری از اینکه وزارت نیرو و جهاد کشاورزی تدبیری بیندیشند تا باران‌ها مهار شود، گفت: چندین رودخانه فصلی در بلوچستان داریم که همگی به سمت پاکستان می‌روند و این در حالی است که اگر مهار شوند حجم بزرگی از نیازهای مردم کشورمان را رفع می‌کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

دولت مصوبه مجلس درباره میزان افزایش حقوق کارمندان را هر طوری که خودش دوست داشته اجرا کرده است

 نماینده همدان در مجلس افزود: احکام جدید برای پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان و فرهنگیا...

علی مطهری: مجلس، دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور به موضوع افزایش حقوق توسط دولت ورود کند

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود:  کلیه احکام صادر شده در خصوص این افزای...

دولت‌ باید به اندازه‌ای توانایی در عمل وعده انتخاباتی دهد

رئیس فراکسیون امید افزود: اصلاح‌طلبان برای انتخابات آتی مجلس ائتلاف نمی‌کنند.

اگر می‌خواهیم آمریکا هیچ غلطی نکند، باید منسجم باشیم

دبیرکل حزب مجمع ایثارگران افزود: کسانی که دلداده نظام هستند مورد بی مهری واقع شدند در...

دیدگاه خود را بنویسید