اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
31 فروردین 1398 31 فروردین 1398
13:39 13:39

روش های لذت بردن از تعطیلات آخر هفته

پس از گذراندن یک هفته، داشتن تعطیلات مناسب می تواند  نقش تاثیرگذاری در افزایش بازدهی ما در طول هفته داشته باشد.

گفتنی است گذراندن تعطیلات آخر هفته در خانه، خوابیدن، سیر کردن در شبکه های اجتماعی و یا تماشای تلویزیون نمی تواند جذاب باشد بلکه حتی در پاره ای از موارد نیز می تواند بسیار دلگیر و خسته کننده نیز باشد.

به طور حتم یکی از اقدامات لازم برای داشتن تعطیلات آخر هفته مناسب انجام دادن کارهای متفاوت می باشد به عنوان مثال اگر در طول هفته زمان ورزش کردن ندارید می توانید در آخر هفته بخشی از وقت خود را به این کار اختصاص دهید.

یکی دیگر از نکات لازم برای داشتن تعطیلات آخر هفته خوب، داشتن برنامه ریزی است چرا که در غیر این صورت بیشتر وقت شما هدر خواهد رفت و کارهای تکراری و روتین ایام هفته را انجام خواهید داد.

یکی دیگر از اقدامات لازم برای داشتن پایان هفته ای بهتر انجام کارهای لذت بخش در ساعات پایانی تعطیلات است، چرا که همان گونه که می دانیم  ساعت های پایانی تعطیلات برای بسیاری از افراد سخت و دلگیر می باشد از این رو توصیه می شود به جای فکر کردن به صبح شنبه و برنامه های کاری طول هفته تمرکز خود را بر روی یک کار لذت بخش قرار دهید. به عنوان مثال می توانید برای وعده شام یک مهمانی ترتیب دهید و یا به پارک روید و یا اینکه تمرینات یوگا انجام دهید.

متاسفانه بسیاری از افراد صبح روز تعطیل خود را بیشتر در خواب می گذارند که این خود می تواند دربر هم خوردن برنامه های آخر هفته بسیار تاثیر گذار باشد  از این رو توصیه می شود صبح خود را با ورزش کردن پیاده روی و یا انجام کارهای عقب افتاده از طول هفته آغاز کنید هر چند بهتر است زیاد خود را اذیت نکنید.

باید در نظر داشت که می توان برنامه های مشخصی برای داشتن تعطیلات آخر هفته مناسب داشت که البته بهتر است این کارها به صورت گروهی انجام شود تا اعضای خانواده زمان بیشتری را در کنار هم وقت بگذارند به عنوان مثال یک وعده غذای تعطیلات آخر هفته را با کمک تمام اعضای خانواده درست کنید تا فرزندان با کار گروهی آشنا شوند همچنین با مفهوم خانواده نیز بهتر آشنا شوند.

لازم به ذکر است که یک چرت کوتاه می تواند در تعطیلات پایان هفته بسیار مناسب و تاثیرگذار باشد چرا که استراحت کوتاه در هنگام ظهر می تواند علاوه بر رفع خستگی انرژی بیشتری را برای مابقی روز برای شما به ارمغان داشته باشد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که کاهش میزان استفاده از شبکه های اجتماعی، اینترنت و یا تلفن همراه می تواند خود عاملی اصلی برای داشتن تعطیلات پایان هفته مناسب باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news