اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
31 فروردین 1398
13:20

یک نظرسنجی در مورد محبوبیت ترامپ

یک نظرسنجی نشان داد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ به پایین ترین حد خود در 2019 رسیده است.

دونالد ترامپ

به‌ گزارش سلام نو، این نظرسنجی که از سوی موسسه‌های رویترز/ ایپسوس و از اواخر پنجشنبه‌ تا جمعه‌ گذشته صورت گرفته، اولین نظرسنجی به منظور ارزیابی واکنش آمریکایی‌ها بعد از انتشار گزارش مربوط به تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه‌ پرونده ارتباط ترامپ ــ روسیه محسوب می‌شود.

بر طبق این نظرسنجی ۳۷ درصد از بزرگسالان آمریکا، عملکرد ترامپ را تایید می‌کنند که این میزان نسبت به محبوبیت ۴۰ درصدی او در یک نظرسنجی مربوط به ۱۵ آوریل سه درصد کاهش را نشان می‌دهد و در مدت گذشته از سال جاری میلادی پایین‌ترین درصد محبوبیتی است که ترامپ کسب کرده است.

این‌ در حالی است که ماه مارس گذشته نیز ترامپ بعد از انتشار یک خلاصه از این گزارش مولر از سوی ویلیام بار ، دادستان کل آمریکا، در یک نظرسنجی محبوبیت ۴۳ درصدی را کسب کرده بود.

این نظرسنجی رویترز/ایپسوس به صورت اینترنتی در سراسر آمریکا اجرا شده و در آن ۱۰۰۵ بزرگسال شامل ۹۲۴ فرد آگاه به گزارش مولر شرکت کرده‌اند.

طبق این نظرسنجی همچنین ۵۰ درصد از آمریکایی ها موافق بودند که ترامپ یا کسی از کمپین انتخاباتی‌اش با روسیه به هدف  تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ همکاری کرده است.

۵۸ درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی نیز قبول داشتند که رییس جمهور آمریکا برای متوقف ساختن تحقیقات درباره تاثیرگذاری روسیه بر  دولت او تلاش کرده است.

۴۰ درصد نیز گفتند که به عقیده آنها ترامپ باید استیضاح شود، اما ۴۲ درصد گفتند که او نباید مورد استیضاح قرار بگیرد.

در بین پاسخگویانی که خود را آگاه به گزارش مولر معرفی کرده‌اند ۷۰ درصد گفتند که این گزارش دیدگاه آنها درباره ترامپ یا مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تغییر نداده است. تنها ۱۵ درصد از این گروه گفتند که از این گزارش چیزی فهمیده اند که دیدگاه آنها را درباره ترامپ یا تغییرات مربوط به روسیه تغییر داده و اکثریت این پاسخگویان هم گفتند در حال‌ حاضر با احتمال زیادتری  باور می‌کنند که ترامپ یا کسی نزدیک به او قانون شکنی کرده است./ایسنا

اخبار مرتبط

تحلیلگر سی ان ان: ترامپ عجول و غیر قابل پیش بینی است

یکی از سناتورهای آمریکایی، توییت تهدیدآمیز دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران...

پاسخ تند و محکم ظریف به ترامپ: هرگز ایرانی‌ها را تهدید نکن

جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به تهدید توییتری ترامپ به او گفت که احترام به...

پشت پرده حمله به سفارت آمریکا در بغداد چیست؟ / چه کسانی می‌خواهند ترامپ را وادار به جنگ با ایران کنند؟

مشکل اصلی پیش روی تیم ب یا همان مشتآقان جنگ با ایران در آمریکا این است که ترامپ در دو...

توئیت تهدیدآمیز ترامپ در مورد جنگ با ایران

رئیس جمهور ایالات متحده در توئیتر خود نوشت: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید.

دیدگاه خود را بنویسید