اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
31 فروردین 1398 31 فروردین 1398
13:20 13:20

یک نظرسنجی در مورد محبوبیت ترامپ

یک نظرسنجی نشان داد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ به پایین ترین حد خود در 2019 رسیده است.

دونالد ترامپ

به‌ گزارش سلام نو، این نظرسنجی که از سوی موسسه‌های رویترز/ ایپسوس و از اواخر پنجشنبه‌ تا جمعه‌ گذشته صورت گرفته، اولین نظرسنجی به منظور ارزیابی واکنش آمریکایی‌ها بعد از انتشار گزارش مربوط به تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه‌ پرونده ارتباط ترامپ ــ روسیه محسوب می‌شود.

بر طبق این نظرسنجی ۳۷ درصد از بزرگسالان آمریکا، عملکرد ترامپ را تایید می‌کنند که این میزان نسبت به محبوبیت ۴۰ درصدی او در یک نظرسنجی مربوط به ۱۵ آوریل سه درصد کاهش را نشان می‌دهد و در مدت گذشته از سال جاری میلادی پایین‌ترین درصد محبوبیتی است که ترامپ کسب کرده است.

این‌ در حالی است که ماه مارس گذشته نیز ترامپ بعد از انتشار یک خلاصه از این گزارش مولر از سوی ویلیام بار ، دادستان کل آمریکا، در یک نظرسنجی محبوبیت ۴۳ درصدی را کسب کرده بود.

این نظرسنجی رویترز/ایپسوس به صورت اینترنتی در سراسر آمریکا اجرا شده و در آن ۱۰۰۵ بزرگسال شامل ۹۲۴ فرد آگاه به گزارش مولر شرکت کرده‌اند.

طبق این نظرسنجی همچنین ۵۰ درصد از آمریکایی ها موافق بودند که ترامپ یا کسی از کمپین انتخاباتی‌اش با روسیه به هدف  تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ همکاری کرده است.

۵۸ درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی نیز قبول داشتند که رییس جمهور آمریکا برای متوقف ساختن تحقیقات درباره تاثیرگذاری روسیه بر  دولت او تلاش کرده است.

۴۰ درصد نیز گفتند که به عقیده آنها ترامپ باید استیضاح شود، اما ۴۲ درصد گفتند که او نباید مورد استیضاح قرار بگیرد.

در بین پاسخگویانی که خود را آگاه به گزارش مولر معرفی کرده‌اند ۷۰ درصد گفتند که این گزارش دیدگاه آنها درباره ترامپ یا مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تغییر نداده است. تنها ۱۵ درصد از این گروه گفتند که از این گزارش چیزی فهمیده اند که دیدگاه آنها را درباره ترامپ یا تغییرات مربوط به روسیه تغییر داده و اکثریت این پاسخگویان هم گفتند در حال‌ حاضر با احتمال زیادتری  باور می‌کنند که ترامپ یا کسی نزدیک به او قانون شکنی کرده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

معرفی نامزد وزارت دفاع آمریکا به سنا

ترامپ  « اسپر» را به عنوان گزینه تصدی وزارت دفاع آمریکا به مجلس سنا معرفی کرد.

رایزنی مکرون با روحانی ، پوتین و ترامپ

رئیس‌جمهور فرانسه افزود: برای کاهش تنش ها به مذاکرات خود ادامه می دهیم.

نمایندگان کنگره: ترامپ باید استیضاح شود

 ه نمایندگان تازه‌کار دموکرات در کنگره اعلام کردند:  از آمریکا در برابر بی‌منطق‌ترین ...

واکنش ترزامی به اظهارات ترامپ درباره «زنان ترقی‌خواه» کنگره

نخست‌وزیر بریتانیا گفت: اظهارات ترامپ درباره نمایندگان زن کنگره آمریکا «کاملا غیرقابل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news