اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
31 فروردین 1398
14:40

هشدار درباره استفاده از داروهای ماهواره‌ای

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: سلامت داروهای تبلیغ شده در ماهواره مورد تائید وزارت بهداشت نیست.

سلامت داروهای طبیعی تبلیغات ماهواره مورد تأیید نیست

به گزارش سلام نو،  مهناز خانوی در مورد تبلیغات داروهای طبیعی، عنوان کرد: تبلیغات این فراورده‌ها فقط درصورتی در رسانه مجاز است که از سازمان غذا و دارو مجوز گرفته باشند.

وی افزود: براساس برگزاری جلساتی با معاونت بازرگانی صدا و سیما، مقرر شد شرکت‌هایی که قصد تبلیغات محصول خود را داشته باشند، باید ضمن طی مراحل مشخص فراورده مورد بررسی قرار گرفته و اصالت پرونده تولید مشخص شود.

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متن تبلیغ داروهای طبیعی مورد بررسی قرار می‌گیرد، عنوان کرد: سازمان غذا و دارو بر واقعی بودن کارکرد محصول تبلیغاتی توجه ویژه دارد که بر همین اساس فرایند تبلیغات و صدور مجوز آن تنها براهی موارد خاص قابل انجام است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ ضمانتی برای سلامت فراورده هایی تبلیغاتی در شبکه‌های ماهواره‌ای وجود ندارد، عنوان کرد: به قطع فراورده‌هایی که از شبکه‌های رسمی تبلیغ نمی‌شود؛ به این معناست که امکان گرفتن مجوز برای تبلیغ رسمی را نداشته‌اند و در نتیجه خرید و مصرف این فراورده‌ها اعم از داروهای چاقی، لاغری، انواع مکمل‌ها و ... پیشنهاد نمی‌شود./فارس

اخبار مرتبط

آخرین امار غرق شدگان در سیل

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: 157 نفر در کشور بر اثر غرق شدگی فوت کردن...

در کارخانه غیر مجاز تولید نبات تخته شد

یک کارگاه تولید نبات غیر مجاز در مولوی بسته شد.

واردات دارو به کشور کاهش می‌یابد

رئیس سازمان غذا و دارو کشور اظهار کرد: از نظر عددی سالانه حدود ۴۲ میلیارد قلم دارو در...

بیش از ۳۰۰ تُن مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم سازی شد

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده ر...

دیدگاه خود را بنویسید