اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
31 فروردین 1398 31 فروردین 1398
14:40 14:40

هشدار درباره استفاده از داروهای ماهواره‌ای

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: سلامت داروهای تبلیغ شده در ماهواره مورد تائید وزارت بهداشت نیست.

سلامت داروهای طبیعی تبلیغات ماهواره مورد تأیید نیست

به گزارش سلام نو،  مهناز خانوی در مورد تبلیغات داروهای طبیعی، عنوان کرد: تبلیغات این فراورده‌ها فقط درصورتی در رسانه مجاز است که از سازمان غذا و دارو مجوز گرفته باشند.

وی افزود: براساس برگزاری جلساتی با معاونت بازرگانی صدا و سیما، مقرر شد شرکت‌هایی که قصد تبلیغات محصول خود را داشته باشند، باید ضمن طی مراحل مشخص فراورده مورد بررسی قرار گرفته و اصالت پرونده تولید مشخص شود.

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متن تبلیغ داروهای طبیعی مورد بررسی قرار می‌گیرد، عنوان کرد: سازمان غذا و دارو بر واقعی بودن کارکرد محصول تبلیغاتی توجه ویژه دارد که بر همین اساس فرایند تبلیغات و صدور مجوز آن تنها براهی موارد خاص قابل انجام است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ ضمانتی برای سلامت فراورده هایی تبلیغاتی در شبکه‌های ماهواره‌ای وجود ندارد، عنوان کرد: به قطع فراورده‌هایی که از شبکه‌های رسمی تبلیغ نمی‌شود؛ به این معناست که امکان گرفتن مجوز برای تبلیغ رسمی را نداشته‌اند و در نتیجه خرید و مصرف این فراورده‌ها اعم از داروهای چاقی، لاغری، انواع مکمل‌ها و ... پیشنهاد نمی‌شود./فارس

اخبار مرتبط

icon news

انتصاب سرپرست سازمان غذا و دارو

 محمد رضا شانه‌ساز با حکم وزیر بهداشت بعنوان سرپرست سازمان غذا و دارو منصوب شد.

یک خبر مهم درباره داروهای پیوندی

رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت از الکترونیکی شدن حواله داروهای پیون...

فشار خون ١٢ هزار نمازگزار در مصلی تهران اندازه گیری شد/ استقرار ١۵۰ تیم سه نفره کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه در محل مصلی

رئیس مرکز بهداشت شمال تاکید کرد: امروز در ایستگاه‌های سیار، فشار خون بیش از ١٢ هزار ن...

آخرین آمار از ابتلاءانسان به بیماری آنفولانزای پرندگان در ایران

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا کنون هیچ آماری از ابتلاء انسان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news