اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
31 فروردین 1398
18:20

پیش بینی یک کارشناس بورس از بازار سرمایه در سال 98

یک کارشناس بورس اوضاع بورس را در سال 98 تشریح کرد.

به گزارش سلام نو، فرهاد رمضان  درباره روند معاملات بورس در آخرین روز فروردین ماه گفت: در 2 روز آخر هفته گذشته، شاخص بورس به شدت تحت تاثیر نوسان قیمت دلار و نیز موجی از فروش سهام از سوی برخی از فعالان حقیقی و حقوقی در بازار سرمایه قرار گرفت.
وی ادامه داد: سهم هایی که قبل نوروز، هفته میانی تعطیلات و هفته سوم فروردین ماه با افزایش تقاضا و قیمت روبرو بود باعث رشد شاخص به بیش از 201 هزار واحد شد که این موضوع به عنوان یک رکورد تاریخی در بورس ایران محسوب می شود.
رمضان یادآوری کرد: طبیعی است گاهی بازار سرمایه به دلیل مطابقت بازار با شرایط جدید و همچنین قیمت کالاهای جهانی و نرخ ارز به یک استراحت چند ساعته نیاز پیدا می کند.
این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: این عوامل در کنار یکدیگر باعث شد در چند روز گذشته که روزهای پایانی فروردین ماه به شمار می رود شاهد حجم وسیعی از فروش در بازار سرمایه باشیم و نقطه مقاومت 200 هزار واحدی شکسته شود.
به گفته وی، امروز تا حدودی از فشار فروش کاسته شد، به همین دلیل برخی صنایع که روند منفی را در پیش گرفته بودند تغییر مسیر دادند و با صف خرید مواجه شدند.
وی گفت: امروز به دلیل نیمه تعطیل بودن بازار نمی توان تحلیل دقیقی از وضعیت بازار ارائه داد و معاملات بازار از دوشنبه به صورت جدی از سر گرفته می شود.

** بازار؛ متاثر از حوادث طبیعی
این کارشناس بازار سرمایه گفت: مهمترین موضوع کنونی بازار، شامل حوادث زیست محیطی می شود مانند ورود ملخ ها به ایران یا سیلی که برخی استان های کشور را درگیر خود کرده است. این اتفاق ها به دلیل تاثیرگذاری بر حوزه کشاورزی، دامپروری و شیلات هزینه هایی را به اقتصاد کشور تحمیل می کند.
وی گفت: امکان مهاجرت از بخش هایی از استان ها که دچار سیل شده اند باعث تحت شرایط قرار گرفتن نیروی انسانی در حوزه بنگاهداری، کشت و صنعت می شود.
رمضان اضافه کرد: آزادسازی قیمت های حامل انرژی و افزایش قیمت ارز از مسائلی است که در 11 ماه آینده امسال برای تحلیگران، مهم تلقی می شود.
این کارشناس بازار سرمایه موضوع ورود به فصل مجامع را از دیگر عامل تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه مطرح کرد و گفت: امسال برای بازار سرمایه شرایط ویژه ای دارد که امیدواریم این شرایط به نفع بازار سرمایه چرخش داشته باشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص کل بورس چهارشنبه گذشته پس از چند روز رشد پیاپی، روند نزولی را در پیش گرفت و با یک هزار و 927 واحد کاهش، در جایگاه 199 هزار و 918 واحدی تثبیت شد.
بسیاری از کارشناسان دلیل این افت را «نیاز بازار برای یک اصلاح» دانستند.
امروز (شنبه) روند بازار رنگ دیگری به خود گرفت و شاخص پس از چهار هزار و 464 واحد رشد، با رقم 204 هزار و 375 واحد به معاملات خود پایان داد./ایرنا
اخبار مرتبط

چرا بورس تهران فرو ریخت؟ / عوامل تاثیرگذار بر ریزش شاخص بورس چیست؟

بورس ایارن مدتی است که حال و روز خوشی ندارد و امروز هم شاهد ریزش‌هایی بود، ریزش‌ها که...

تمام ماجراهای نفت خام در بورس

نفت خام بالاخره پس از بالا و پایین‌های بسیار در بورس عرضه شد و حالا چاش‌های بسیاری پی...

حال ناخوش بازارهای بورس جهانی

امروز بازارهای بورس جهانی ریزش کرد.

تلاطم در بورس موقتی است

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است ریزش شاخص ها در بورس موقتی است.

دیدگاه خود را بنویسید