اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
01 اردیبهشت 1398 01 اردیبهشت 1398
13:40 13:40

سردار تنگسیری : 8 فروند شناور از سوی حشد‌الشعبی در امداد‌رسانی‌ها به کمک ما ارسال شد

فرمانده نیروی دریایی سپاه  کمک نیروهای حشدالشعبی عراق به مردم مناطق سیل‌زده کشور را تشریح کرد.

توضیحات سردار تنگسیری درباره کمک حشدالشعبی به سیل‌زدگان

به گزارش سلام نو، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران  با اشاره به آخرین وضعیت کمک‌رسانی سپاه به مناطق سیل‌زده، گفت: ما اولین تجربه بسیج نیروی دریایی سپاه را در سیل خوزستان شاهد بودیم؛ بالغ بر 100 شناور و قایق بسیجی آمدند و در مجموع 304 فروند شناور را در منطقه گسیل کردیم.

وی با اشاره به اینکه در سه محور حمیدیه، سوسنگرد و اهواز اقدامات مناسبی انجام شده است، ادامه داد: 70 فروند شناور در سوسنگرد،60 فروند شناور در حمیدیه و 174 فروند شناور را در اهواز مستقر کردیم که نقاط مختلف این استان را بتوانیم به‌طور مناسب پوشش دهیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه 84 نفر از برادران اهل سنت برای خدمت‌رسانی در مناطق سیل‌زده خوزستان حضور موثری داشتند، ادامه داد: یک بیمارستان صحرایی با 11 مجموعه تخصصی در یادمان شهدای هویزه ایجاد شده است و این بیمارستان بسیار مجهز می‌باشد و 11 متخصص در این بیمارستان به‌کارگیری کردیم، ما تازمان فروکش کردن سیل، قطعا در منطقه خواهیم ماند، از طرفی مردم هم غیرتمندانه در مناطق سیل‌زده حضور دارند.

دریادار تنگسیری گفت: 8 فروند شناور از سوی حشد‌الشعبی در امداد‌رسانی‌ها به کمک ما ارسال شد، فرماندهان نیروهای حشد‌الشعبی در زمان جنگ تحمیلی در کنار ما و مقابل نیروهای بعثی جنگیدند، در امدادرسانی به سیل‌زده‌های استان خوزستان، نیروهای حشدالشعبی نقش قابل توجهی داشتند و شناورهای آنان نیز قابل و کارآمد بود، کسانی که نسبت به‌ وجود نیروهای حشد‌الشعبی در خوزستان معترضند، یا ناآگاه­‌اند یا وابسته به بیگانگان.

وی اظهار داشت: هرچه بیشتر در تحریم قرار بگیریم، صنعت داخلی کشور بالنده‌تر می‌شود، در نیروی دریایی سپاه، عموما تجهیزات و لوازم، تولید داخل است؛ دشمنان ما آنقدر احمق هستند که نمی‌دانند با افزایش فشار بر، ما بالنده‌تر می‌شویم و به سمتی می‌رویم که نیازمان به دست خودمان تأمین شود، تحریم‌ها تأثیری بر آمادگی و توان رزم ما ندارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره آخرین اقدامات این نیرو در مقابله با قاچاق کالا و سوخت و برخورد با صیادان غیر‌مجاز، گفت: در یک اقدام انقلابی، با صیادان غیرمجاز و کشتی‌هایی که به صورت ترال، اقدام به صید ماهی و دیگر موجودات دریایی خلیج فارس و دریای عمان می‌کردند، برخورد و صید آنها مصادره شد، البته قوه‌قضاییه در این باره کمک شایانی کرد.

دریادار تنگسیری تصریح کرد: در حال حاضر، معضلی به نام کشتی‌های ترال در آب‌های زیر 200 متر نداریم و مانعی برای ماهیگیران ایرانی نیست، ماهی‌های مصادره شده هم در اختیار مردم بی‌بضاعت قرار گرفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان خاطرنشان کرد: در مدت 2 ماهی که رسیدگی به قاچاق سوخت هم به نیروی دریایی سپاه واگذار شده، 4 کشتی بزرگ و 7 یدک‌کش توقیف شده‌اند، طی این توقیفات، حدود 15 میلیون و 300 هزار لیتر سوخت حاصل شده است، برخورد نیروی دریایی سپاه بیشتر با دانه‌درشت‌هاست و برخورد با لنج‌ها و قایق‌ها در شأن نیروی دریایی نیست./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

حشدشعبی حملات داعش در شرق و غرب عراق را ناکام گذاشتند

حشدشعبی حملات گروه تروریستی داعش به مناطق مختلف عراق را دفع کردند.

ایران همیشه در کنار ملت عراق است

حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در تماس تلفنی با نخست وزیر جدید عراق بیان کرد بسیار ...

فوتبالیست سابق وزیر ورزش عراق شد

رئیس پارلمان عراق با انتشار فیلم قدیمی از گل قدیمی عدنان درجال به کره جنوبی از او حما...

عراقی ها همچنان مشتری گاز ایران هستند

وزیر برق عراق از ادامه واردات انرژی از ایران خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news