اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
02 اردیبهشت 1398 02 اردیبهشت 1398
16:45 16:45

اعلام تمهیدات مترو برای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران/فاصله حرکت قطارهای خط یک ۴ دقیقه خواهد بود

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تمهیدات اندیشیده شده برای تردد مسافران برای بازدید از نمایشگاه کتاب توضیحاتی ارائه کرد.

افتتاح ایستگاه مترو هلال احمر

به گزارش سلام نو، مهندس فرنوش نوبخت با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب از 4 تا 14اردیبهشت ماه 98 در مصلی امام خمینی(ره) گفت: قرار گرفتن دو ایستگاه مصلی در خط یک و ایستگاه شهیدبهشتی در خطوط یک و سه متروی تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلی تهران سبب شده تا بهترین انتخاب برای دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب؛ استفاده از مترو باشد.


وی تصریح کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای تسهیل تردد مسافران به مقصد نمایشگاه کتاب از طریق شبکه ریلی درون شهری، از روز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه تا شنبه 14 اردیبهشت ماه 98 با استفاده حداکثری از نیروی انسانی و تجهیزات، تلاش می کند تا بهترین خدمات رسانی  را برای شهروندان و مسافران داشته باشد.


مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه مترو در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: در این ایام فاصله حرکت قطارهای خط یک ۴ دقیقه خواهد بود.

نوبخت با اشاره به اینکه روزهای آخر هفته استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه افزایش می‌یابد افزود: فاصله حرکت قطارها در خط یک و سه کاهش می یابد، فاصله حرکت قطارهای خط سه در روزهای جمعه و تعطیل ۱۲ دقیقه است که در ایام برگزاری نمایشگاه؛ فاصله حرکت قطارها به ۹ دقیقه کاهش می یابد تا خدمات رسانی مطلوب تری را به شهروندان و مسافران ارائه دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب که از سایر شهرها به تهران سفر می کنند نیز می توانند از مترو برای رسیدن به مصلی استفاده کنند گفت: مسافرانی که با قطار به تهران می آیند، می توانند با استفاده از ایستگاه راه آهن در خط سه متروی تهران به ایستگاه شهید بهشتی آمده و به نمایشگاه کتاب برسند.
وی ادامه داد: مسافرانی که از طریق هوایی به تهران سفر می کنند هم می توانند با استفاده از ایستگاه پایانه ۱ و ۲ فرودگاه مهرآباد و یا ایستگاه پایانه ۴ و ۶ فرودگاه مهرآباد واقع در خط چهار متروی تهران به ایستگاه دروازه دولت عزیمت نموده و از آنجا با تغییر مسیر، سوار قطارهای خط یک متروی تهران شده و به ایستگاه های شهید بهشتی و مصلی امام خمینی(ره) محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتقل شوند.
بنا براعلام روابط عمومی متروی تهران،  وی در پایان خاطرنشان کرد: در ایام برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به‌جز کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه، این آمادگی نیز وجود داد که در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شوند تا از ازدحام مسافران در ایستگاه ها جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

icon news

بازداشت مسافر تریاکی در ایستگاه مترو با یک کیلو تریاک! +فیلم

یک مسافر مترو که حدود 1000 گرم تریاک را درون آبمیوه جاسازی کرده بود، در ایستگاه مترو ...

متروی "رم" در ازای بطری پلاستیکی به مسافران تخفیف می‌دهد

در اقدامی قابل تحسین مقامات شهر رم در نظر دارند در ازای تحویل دادن بطری‌های پلاستیکی ...

مترو بدون ریل به قرچک می‌رود!

رییس شورای شهرستان قرچک با بیان اینکه برای قرچک ایستگاه مترو زده شده اما خطی کشیده نش...

تهران به دو خط ریلی اکسپرس نیاز دارد

مدیرعامل مترو تاکید کرد که شهر تهران به چهار خط ریلی دیگر نیاز دارد که دو خط آن باید ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news