اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
02 اردیبهشت 1398 02 اردیبهشت 1398
16:08 16:08

تغییر در رأس فرماندهی سپاه با اصرار سردار جعفری صورت گرفته است

مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: با آمدن سردار سلامی تغییر راهبردی در سپاه صورت نمی‌گیرد.

به گزارش سلام نو، «عبدالله گنجی»  در پاسخ به این سئوال که آیا با اعلام پایان کار سردار جعفری در فرماندهی سپاه و انتصاب سردار سلامی به جای وی شاهد تغییر راهبردی در این نیرو خواهیم بود یا خیر؟ اظهار کرد: به نظر نمی رسد با این انتصاب، شاهد تغییرات در جهت گیری های اساسی و اصولی و دکترین دفاعی و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران باشیم، بلکه همچنان روند سابق دنبال خواهد شد.

وی افزود: سردار جعفری حدود 12 سال کار پرتلاشی را در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام دادند و همان طور که در حکم رهبر انقلاب هم مشهود است و خواسته خود فرمانده سابق سپاه نیز چنین بود، لازم دیده شده که نفس تازه ای در مجموعه سپاه دمیده شود.

با آمدن سردار سلامی تغییر راهبردی در سپاه صورت نمی‌گیرد/ تغییر فرمانده سپاه ارتباطی با تصمیم اخیر آمریکا ندارد

مدیر مسئول روزنامه جوان در پاسخ به این سئوال که آیا ایجاد تغییرات در فرماندهی سپاه بنا به آنچه در برخی تحلیل ها هم دیده می شود، به تصمیم اخیر ترامپ و آمریکایی ها برای قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی ارتباطی دارد یا نه؟ تصریح کرد: این تصمیم برخلاف آنچه از روز گذشته در برخی تحلیل ها شاهد آن هستیم، هیچ ارتباطی به تصمیم اخیر آمریکایی ها علیه سپاه ندارد.

وی ادامه داد: آنچه مشخص است، این است که در سیاست های سپاه یک وحدت رویه وجود دارد و تصمیم اخیر آمریکا در آن تغییری ایجاد نکرده است. نگاه سردار سلامی نیز در مقایسه با نگاه فرمانده قبلی سپاه نیز متفاوت نیست.

گنجی در پاسخ به این سئوال که از روز گذشته برخی در شبکه های اجتماعی عنوان می کنند که علیرغم باقی ماندن چندین ماه از حکم جدید رهبر انقلاب برای سردار جعفری که پس از پایان دوره 10 ساله وی در سال 96 صادر شده، این جا به جایی صورت گرفته است، آیا چنین حکمی وجود داشته است یا خیر؟ گفت: هیچ مرجعی در بیت رهبری، دفتر نظامی فرماندهی کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح تاکنون نگفته اند چنین حکمی صادر شده است.

وی تاکید کرد: حتی رسانه های مرجعی که اخبار مربوط به رهبر انقلاب را منتشر می کنند تا کنون اشاره ای به صدور یک چنین حکمی نداشته اند که حالا این حکم وسط کار نقض شده باشد.

مدیر مسئول روزنامه جوان در عین حال خاطر نشان کرد: حتی اگر چنین حکمی هم وجود داشته باشد که نداشته، همان طور که در حکم رهبر انقلاب هم آمده بود، این تغییر در رأس فرماندهی سپاه با اصرار سردار جعفری صورت گرفته است. اگرچه تاکنون در هیچ رسانه ای دیده نشده و یا در جایی شنیده نشده که بعد از پایان ماموریت 10 ساله سردار جعفری برای او حکم جدیدی صادر شده باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رونمایی از بخش‌های روسی- اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبری

با حضور کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانس...

سپاه چگونه ضدانقلاب غرب کشور را تسلیم کرد +فیلم

نیروی زمینی سپاه چنان آتش سنگینی بر ضدانقلاب در ارتفاعات شمال غرب وارد کرد که گروه زی...

امنیت تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه برقرار است

دریادار پاسدار علی رضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: مسئول امنیت تنگه هرمز و...

فرمانده سپاه: قدرت ایران کرک و پشم ریاض و دوبی را ریخته است

فرمانده کل سپاه اظهار داشت که قدرت ایران در درون و بیرون مرزها کرک و پشم ریاض و دوبی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news