اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 03 خرداد 1398
02 اردیبهشت 1398
16:08

تغییر در رأس فرماندهی سپاه با اصرار سردار جعفری صورت گرفته است

مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: با آمدن سردار سلامی تغییر راهبردی در سپاه صورت نمی‌گیرد.

به گزارش سلام نو، «عبدالله گنجی»  در پاسخ به این سئوال که آیا با اعلام پایان کار سردار جعفری در فرماندهی سپاه و انتصاب سردار سلامی به جای وی شاهد تغییر راهبردی در این نیرو خواهیم بود یا خیر؟ اظهار کرد: به نظر نمی رسد با این انتصاب، شاهد تغییرات در جهت گیری های اساسی و اصولی و دکترین دفاعی و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران باشیم، بلکه همچنان روند سابق دنبال خواهد شد.

وی افزود: سردار جعفری حدود 12 سال کار پرتلاشی را در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام دادند و همان طور که در حکم رهبر انقلاب هم مشهود است و خواسته خود فرمانده سابق سپاه نیز چنین بود، لازم دیده شده که نفس تازه ای در مجموعه سپاه دمیده شود.

با آمدن سردار سلامی تغییر راهبردی در سپاه صورت نمی‌گیرد/ تغییر فرمانده سپاه ارتباطی با تصمیم اخیر آمریکا ندارد

مدیر مسئول روزنامه جوان در پاسخ به این سئوال که آیا ایجاد تغییرات در فرماندهی سپاه بنا به آنچه در برخی تحلیل ها هم دیده می شود، به تصمیم اخیر ترامپ و آمریکایی ها برای قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی ارتباطی دارد یا نه؟ تصریح کرد: این تصمیم برخلاف آنچه از روز گذشته در برخی تحلیل ها شاهد آن هستیم، هیچ ارتباطی به تصمیم اخیر آمریکایی ها علیه سپاه ندارد.

وی ادامه داد: آنچه مشخص است، این است که در سیاست های سپاه یک وحدت رویه وجود دارد و تصمیم اخیر آمریکا در آن تغییری ایجاد نکرده است. نگاه سردار سلامی نیز در مقایسه با نگاه فرمانده قبلی سپاه نیز متفاوت نیست.

گنجی در پاسخ به این سئوال که از روز گذشته برخی در شبکه های اجتماعی عنوان می کنند که علیرغم باقی ماندن چندین ماه از حکم جدید رهبر انقلاب برای سردار جعفری که پس از پایان دوره 10 ساله وی در سال 96 صادر شده، این جا به جایی صورت گرفته است، آیا چنین حکمی وجود داشته است یا خیر؟ گفت: هیچ مرجعی در بیت رهبری، دفتر نظامی فرماندهی کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح تاکنون نگفته اند چنین حکمی صادر شده است.

وی تاکید کرد: حتی رسانه های مرجعی که اخبار مربوط به رهبر انقلاب را منتشر می کنند تا کنون اشاره ای به صدور یک چنین حکمی نداشته اند که حالا این حکم وسط کار نقض شده باشد.

مدیر مسئول روزنامه جوان در عین حال خاطر نشان کرد: حتی اگر چنین حکمی هم وجود داشته باشد که نداشته، همان طور که در حکم رهبر انقلاب هم آمده بود، این تغییر در رأس فرماندهی سپاه با اصرار سردار جعفری صورت گرفته است. اگرچه تاکنون در هیچ رسانه ای دیده نشده و یا در جایی شنیده نشده که بعد از پایان ماموریت 10 ساله سردار جعفری برای او حکم جدیدی صادر شده باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

مطهری: پس از تذکر رهبری درباره یک موضوع مدیران به جای صدور بخشنامه، اقدامات عملی عاجل برای رفع آن کاستی انجام دهند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی از رویه غلط برخی مسوولان در قبال تذکرات رهبری انتقاد کرد.

سردار ربیعی: سپاه آینده مجموعه ای از انسان های فرهیخته و ولایت‌مدار و خار چشم دشمنان خواهد بود

  مشاور فرمانده کل سپاه افزود:  آموزش و به کارگیری مدیران تراز انقلاب و ماموریت های خ...

معاون فرهنگی سپاه انتخاب شد

 سرتیپ پاسدار حسین نجات  به‌عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه منصوب شد.

دیدگاه خود را بنویسید