اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
02 اردیبهشت 1398
18:40

با کشورهای هم‌جوار در دریا تعاملات و همزیستی مسالمت آمیز داریم

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: دشمنی آمریکا با ایران به حمایت کامل واشنگتن از رژیم صهیونیستی بازمی‌گردد.

استفاده از تنگه هرمز برای ایران محدود شود، آن را می‌بندیم

به گزارش سلام نو، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  گفت: سپاه پاسداران برای دفاع از انقلاب اسلامی تأسیس شد و دفاع از انقلاب اسلامی ایران حد و مرزی ندارد؛ تغییر فرمانده کل سپاه پاسداران نیز هیچ ارتباطی به تصمیم اخیر آمریکا ندارد.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صرفاً نظامی نیست، بلکه در دفاع از انقلاب اسلامی و رشد و توسعه ایران اسلامی نیز سهیم است، افزود: سپاه همچنین در همیاری مصیبت زدگان سیل اخیر در ایران نیز سهم به سزایی داشته است و افتخار می‌کنیم که سپاه پاسداران به مظلومان و ستم‌دیدگان کمک می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از حمایت‌های مجلس جمهوری اسلامی ایران از سپاه قدردانی کرد و گفت: حامی واقعی تروریسم در منطقه و جهان را همه می‌شناسند و تصمیم آمریکا علیه سپاه پاسداران تنها در راستای گمراهی افکار عمومی صورت گرفت.

دریادار تنگسیری با اشاره به توانمندی‌های نظامی ایران گفت: به رغم تحریم‌ها توان نظامی ایران روز به روز در حال پیشرفت است و هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، توان نظامی ایران نیز روز به روز بیشتر می‌شود، البته ما با کشورهای هم‌جوار در دریا تعاملات و همزیستی مسالمت آمیز داریم.

وی تصریح کرد: دشمنی آمریکا با ایران به حمایت کامل واشنگتن از رژیم صهیونیستی بازمی‌گردد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تهدید آمریکا علیه ایران مبنی بر تحریم نفتی یادآور شد: تنگه هرمز طبق قوانین بین‌المللی یک گذرگاه دریایی است و اگر از استفاده از آن منع شویم، آن را خواهیم بست.

دریادار تنگسیری می‌گوید: در صورت وجود هرگونه تهدید در حمایت و دفاع از آب‌های ایران کوچک‌ترین تردیدی نخواهیم کرد، از آبروی خود دفاع خواهیم کرد و هرکجا بحث دفاع از حق ایران باشد مقابله به مثل می‌کنیم.

وی حضور نظامیان بیگانه منطقه را عامل ناامنی منطقه دانست و گفت: بیگانگان هیچ اهمیتی به امنیت منطقه نمی‌دهند و برایشان مهم نیست که اقداماتشان منجر به نابودی منطقه می‌شود. بیگانگان مستقر در منطقه دشمنان مردم در منطقه هستند و تهدیدی برای منطقه محسوب می‌شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به حضور «حشدالشعبی» و نیروهای مقاومت برای کمک‌رسانی و امداد در مناطق سیل زده ایران گفت: دست‌نشانده‌ها و مزدوران غرب و منافقان هستند که در خصوص مشارکت حشدالشعبی عراق در کمک رسانی به سیل زدگان اظهارات تحریک آمیزی دارند، حشدالشعبی نیروهای مردمی بودند که با کمک رسانی به سیل زدگان، کمک‌های ایران به عراق را جبران کردند و بدون سلاح و با بالگرد برای کمک به سیل زدگان به ایران آمدند.

دریادار تنگسیری با اشاره به حضور مستشاری ایران در جنگ عراق و سوریه علیه تروریسم گفت: سپاه پاسداران به درخواست دولت سوریه و عراق به این کشورها رفت و سپاه در برابر هیچ ظلمی علیه مسلمانان سکوت نخواهیم کرد.

وی با اشاره به جنگ و محاصره یمن خاطرنشان کرد: ائتلاف دشمن یمن را محاصره کرده و اگر این محاصره نبود به یمنی‌ها کمک می‌کردیم.

سردار تنگسیری گفت: رابطه مستحکم و همکاری مداومی با کشورهای عمان و قطر داریم./ایلنا

اخبار مرتبط

اقدام فرانسه در استرداد مهندس ایرانی به آمریکا محکوم است

یک دادگاه فرانسوی با استرداد مهندسی ایرانی به آمریکا موافقت کرده است تا به خاطر آن چه...

الله‌کرم: برخی معتقدند که دولت روحانی، دولت کهنسالی است

اللله کرم می گوید: باید دقت بیشتری بر نیروی جوان داشته باشیم چرا که رهبر انقلاب معتقد...

وضعیت قدرت، توانمندی و اقتدار ما امروز به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: دشمن بداند ملت ما جنگ طلب نیست، ما خواهان جنگ نیستیم...

آیا امکان فرار از تقابل میان تهران و واشنگتن ممکن است؟

اگرچه به نظر می رسد که اروپایی ها در واکنش به رویکرد ایالات متحده و ایران در قبال یکد...

دیدگاه خود را بنویسید