اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
02 اردیبهشت 1398 02 اردیبهشت 1398
20:00 20:00

صفاری: هنوز در زمینه رونق تولید اقدام جدی صورت نگرفته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: از آنجایی که شرایط کنونی کشور به لحاظ سیاسی و اجتماعی بهتر از دوران دفاع مقدس است، می‌توان در حوزه صادرات غیرنفتی اقدامت خوبی انجام داد.

مرتضی صفاری

به گزارش سلام نو، مرتضی صفاری در خصوص لزوم توجه به بخش صادرات غیرنفتی، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ظرفیت‌های دیگری علاوه بر نفت نیز دارد، باید صادرات غیرنفتی مورد توجه بیشتری قرار گرفته و در اولویت باشد.

وی افزود: اینکه اقتصاد کشور وابسته به نفت باشد امری اشتباه است؛ چراکه کشور ما آنقدر ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های غیرنفتی داریم که باید این حوزه‌ها مورد توجه بیشتر قرار گیرد و با حضور پرشورتر سرمایه‌گذاران در این بخش، شاهد رونق هرچه بیشتر در صادرات غیرنفتی باشیم.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر گفت: در حال حاضر ۲۰ میلیارد دلار صادرات به عراق داریم و زمینه صادرات ۲۰ میلیارد دیگر هم وجود دارد که اگر به صادرات غیرنفتی توجه شود، ظرفیت مناسبی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیرامون نام‌گذاری سال جدید به نام رونق تولید، تصریح کرد: هنوز در این زمینه اقدام جدی صورت نگرفته است و از آنجایی که شرایط کنونی کشور به لحاظ سیاسی و اجتماعی بهتر از دوران دفاع مقدس است، می‌توان در حوزه صادرات غیرنفتی اقدامت خوبی انجام داد.

صفاری خاطرنشان کرد: برخی مشکلات پیش پای سرمایه‌گذاران برای افزایش صادرات غیرنفتی وجود دارد که دولت باید جراحی اساسی در ساختار اقتصادی و اداری کشور ایجاد کند تا با یک جهش اقتصادی، افزایش صادرات را داشته باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ایران در دفاع از خاک خود با هیچکس شوخی ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره تجاوز پهباد آمریکایی به حریم هوایی ا...

فلاحت پیشه: ترامپ و تیم تندرو در دولتش به دنبال حقارت ملت ایران هستند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از ضرب‌الاجل‌ها ...

واکنش فلاحت‌پیشه به تصمیم ترامپ مبنی بر لغو معافیت خرید نفت ایران

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توئیتر خود به اقدام دولت ترامپ برای تمد...

سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی به بوشهر

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد: اعضای کمیسیون امنیت ملی پس از بررسی طرح‌های مقاب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news