اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
03 اردیبهشت 1398 03 اردیبهشت 1398
10:00 10:00

اظهارات وندی شرمن درباره احتمال مذاکره ایران با ترامپ

نماینده ارشد آمریکا  گفت: ایران به احتمال زیاد با دونالد ترامپ مذاکره نخواهد کرد.

وندی شرمن

به گزارش سلام نو، وندی شرمن که نماینده ارشد آمریکایی در مذاکرات هسته‌ای بود در پی اعلام عدم تمدید معافیت‌های نفتی از سوی آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: " وقتی اروپا مذاکرات را با ایران در اوایل سال‌های ۲۰۰۰ شروع کرد، این کشور ۱۶۴ سانتریفیوژ داشت. پس از اعمال تحریم‌های مجازات‌کننده و اجرای آن‌ها و خرد کردن اقتصادشان، ایران تا سال ۲۰۱۳ به تعداد ۱۹۰۰۰ سانتریفیوژ دست یافته بود".

وی در ادامه نوشت: "تحریم‌ها رفتار بدخواهانه را تغییر نخواهند داد بلکه می‌توانند منجر به متمرکز شدن انتخاب‌ها شوند که از جمله آن‌ها به مذاکره آمدن است. اما ایران به احتمال زیاد با دونالد ترامپ مذاکره نخواهد کرد. بیشتر احتمال دارد که ایران منتظر انتخابات ۲۰۲۰ بماند. مقاومت شعار مکرر (آن‌ها) است".

کاخ سفید برای افزایش فشار بر روی ایران اظهار کرده است که معافیت‌های نفتی اعطا شده به هشت کشور برای تجارت با ایران را تمدید نخواهد کرد.

دولت آمریکا سال گذشته به دلیل "جلوگیری از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی" به هشت کشور خریدار نفت خام ایران معافیت از تحریم‌های نفتی را اعطا کرد.

در متن بیانیه کاخ سفید آمده است: دونالد ترامپ تصمیم گرفته است که معافیت‌های نفتی را که در اوایل ماه مهر منقضی می‌شود را تمدید نکند. این تصمیم برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران اتخاذ شده است تا نظام جمهوری اسلامی اصلی‌ترین منبع درآمدش را از دست دهد. دولت ترامپ و متحدانمان مصمم هستند تا کمپین فشار حداکثری علیه ایران را حفظ کنند و گسترش دهند تا فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده این کشور علیه آمریکا، شرکا و متحدانمان و صلح خاورمیانه پایان یابد. تصمیم رئیس‌جمهور ترامپ برای خاتمه دادن به تمامی معافیت‌های نفتی ایران به ورود نام سپاه پاسداران به گروه‌های تروریستی آمریکا برمی‌گردد و نشانگر تعهد ایالات متحده برای براندازی شبکه ترور ایران و تغییر رفتارهای خصمانه این کشور است.

همچنین عصر دیروز، مایک پمپئو در نشستی در آمریکا با اعلام این خبر گفت: ما در تلاش هستیم که درآمد نفتی ایران صفر شود. بر تحریم‌های اعمال شده نظارت داریم و آن را با دقت به پیش می‌بریم.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: در راستای پیشبرد تحریم‌ها علیه ایران تحریم‌های نفتی علیه تهران اعمال شد و در ابتدا ما به هفت کشور در مورد این تحریم‌ها معافیت دادیم که بتوانند وابستگی خود را به نفت ایران کاهش دهند و به دنبال منابع دیگری باشند. ما اکنون تصمیم گرفته‌ایم که دیگر به هیچ کشوری معافیت ندهیم و در راستای صفر کردن درآمد نفتی ایران حرکت کنیم. ما این تحریم‌ها را به پیش خواهیم برد و با دقت بر روند اجرای آن نظارت داریم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

فاینشنال‌تایمز: سیاست های ترامپ ایران را جسورتر کرده است!

فاینشنال تایمز با اشاره به نبرد نفتکش ها در یک گزارش تحلیلی نوشت که موفقیت های سپاه پ...

اظهارات واهی برایان هوک/ ترامپ و پومپئو بارها ایران را به دیپلماسی فراخواندند اما آنان نپذیرفتند

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در اظهاراتی واهی و نخ نما گفت: بارها ترامپ و پومپئو...

هذیان گویی مورگان اورتاگوس/ ایران میکوشد قربانی تروریسم نشان دهد اما حامی آن است!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حساب توئیتر خود مدعی شد که ایران حامی عمده تروریسم در دن...

رایزنی آلمان و روسیه درباره ایران

وزیر خارجه آلمان برای گفتگو درباره ایران و مسائل منطقه خاورمیانه به روسیه می رود تا ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news