اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 23 آذر 1398
03 اردیبهشت 1398 03 اردیبهشت 1398
12:31 12:31

دریاچه ارومیه به طور کامل احیا نشده است

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: نخواستیم برخورد با مدیران کم کار در قبال دریاچه رسانه‌ای شود.

نباید به وضعیت کنونی دریاچه ارومیه اعتماد کرد/ نخواستیم برخورد با مدیران کم کار در قبال دریاچه رسانه‌ای شود

به گزارش سلام نو، مسعود تجریشی مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه در سفر به تبریز  درباره وضیعت دریاچه ارومیه گفت: دریاچه ارومیه به طور کامل احیا نشده و نباید به وضیعت کنونی دریاچه اعتماد کرد.

وی در مورد سیل های اخیر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گفت: سیل‌های اخیر حدود ۱.۵ میلیارد متر مکعب آب وارد دریاچه ارومیه کرده است که برای احیای کامل این دریاچه چهار میلیارد متر مکعب آب باید وارد دریاچه شود که پیش‌بینی آن است که تا سال ۱۴۰۲ دریاچه ارومیه بطور کامل احیا شود.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه در مورد همکاری این ستاد با دانشگاه تبریز اظهار داشت: دانشگاه تبریز از آغاز بکار ستاد احیای دریاچه ارومیه  همواره در کنار این ستاد بوده و کارهای پایش و مطالعاتی دریاچه ارومیه بدون کمک دانشگاه تبریز مقدور نبود.

تجریشی

تجریشی در رابطه با عدم همکاری برخی مدیران دستگاه های اجرایی استان با ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: گزارش‌‌هایی از سوی ستاد احیا به ریاست محترم جمهور و دکتر عیسی کلانتری از کم کاری چند تن از مدیران در قبال دریاچه ارومیه ارائه شده است که توسط رئیس‌جمهور و مسئولان مربوطه در کشور با این افراد برخورد شده‌ اما بنا به برخی دلایل از رسانه‌ای شدن این موضوعات خودداری کردیم.

وی در مورد وضیعت پروژه های اجرایی ستاد احیای دریاچه ارومیه خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های بودجه در کشور و حال نسبتا خوب دریاچه ارومیه و کاهش ۴۰ درصدی بودجه، نامه نگاری‌هایی با ریاست محترم‌جمهور و سازمان برنامه و بودجه انجام شده است که طی هفته‌های آتی آقای جهانگیری و نمایندگان سازمان برنامه بودجه جهت بازدید میدانی از وضعیت دریاچه به ارومیه سفر خواهند کرد و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

تجریشی در پایان در مورد بودجه مورد نیاز دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۸ گفت: ما برای سال جاری چهار بسته طراحی کردیم؛ هزینه هایی که ضروری هستند و باید برای‌شان تامین مالی انجام گیرد که مجموع این بسته ها هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است. سال گذشته توافقی که با سازمان برنامه بودجه انجام شده بود از هزار و ۲۰۰ میلیارد مصوب شده، ۵۰۸ میلیارد تخصیص‌یافت و بودجه امسال به برگزاری نشست های تخصصی و پیگیری ما مسئولان ستاد و شخص رئیس جمهور بستگی دارد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

یارانه حمایتی امروز واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، دور نخست پرداخت یارانه حمایتی طی سه روز دو شنبه ۲۷ آ...

نوبخت: بودجه سال آینده ۲ساله بسته نمی‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام اینکه بودجه سال آینده ۲ساله بسته نمی‌شود گفت...

دریاچه ارومیه جان گرفت / رویای تابستانی کنار نگین آذربایجان + تصاویر

تابستان امسال با وجود کاهش دمای هوا و تبخیر آب، اما تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به مدت...

یک قانون مصوب مجلس توسط روحانی ابلاغ شد

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور، یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به ساز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news