اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
03 اردیبهشت 1398 03 اردیبهشت 1398
17:00 17:00

دلیل حملات تروریستی سریلانکا مشخص شد

 یک مقام ارشد دولت سریلانکا اظهار کرد:  طبق تحقیقات اولیه انفجار های تروریستی سریلانکا انتقام حملات در نیوزلند بوده است.

بمبگذاری‌های سریلانکا انتقام حمله نیوزیلند

به گزارش سلام نو، رووان ویجواردنه، وزیر مشاور در امور دفاعی دولت سریلانکا به پارلمان این کشور عنوان کرد، به اعتقاد وی دو گروه افراط‌گرای اسلامی در سریلانکا مسئول رخ دادن این حملات هستند. وی اظهار کرد: تحقیقات اولیه فاش ساخته این حملات اقدامی به تلافی حملات به مسجد در نیوزیلند بوده‌اند. او در ادامه اظهاراتش در مورد عوامل پشت این بمب‌گذاری‌ها نام یک گروه جدید را ذکر کرده و گفت: این حمله از جانب دو گروه "جماعت ملی توحید" و "جمعیت ملت ابراهیم" صورت گرفته است. روز یکشنبه گذشته همزمان با مناسبت مذهبی "عید پاک" مسیحیان، در جریان انفجارهایی که چند کلیسا و هتل لوکس را در کلمبو، پایتخت سریلانکا و دیگر نقاط این کشور هدف قرار داد، ۳۱۰ تن جان خود را از دست دادند و نزدیک به ۵۰۰ تن هم زخمی شدند.
پمپئو: تروریسم افراطی عامل حملات سریلانکا است
وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به حملات به کلیساها و هتل‌ها در سریلانکا در روز عید پاک که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت قول داد که واشنگتن به مبارزه با "تروریسم اسلامی افراطی" ادامه خواهد داد.
مایک پمپئو، اظهار کرد: روزی که باید یک عید پاک لذت‌بخش را رقم می‌زد، با موج هولناک ترورهای افراطی و خونریزی از بین رفت. ترور اسلامی افراطی همچنان یک تهدید است. ما به اقدام واقعی علیه این شیاطین ادامه خواهیم داد.این جنگ آمریکا نیز هست. پامپئو افزود، اوایل روز دوشنبه با نخست وزیر سریلانکا صحبت کرده و آمریکا برای ارائه "تمام کمک‌های ممکن" به دولت سریلانکا و شهروندان آمریکایی که تحت تاثیر این حملات قرار گرفته‌اند، آماده است.
به گزارش پایگاه خبری هیل، وزیر خارجه آمریکا گفت: ما خواستار اجرای سریع عدالت در خصوص هر کسی هستیم که دست به این اعمال شیطانی زده و آمریکا آماده حمایت از این اقدام است. ما به مقابله با تروریسم در کنار یکدیگر متعهد و مصمم هستیم.
دولت سریلانکا یک گروه تروریستی موسوم به "جماعت ملی توحید" را مسئول این انفجارهای خونین دانسته است. بر اساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، مقامات دولتی بر این باورند که عاملان این حمله از کمک‌های تروریست‌های بین‌المللی نیز استفاده کرده‌اند. پامپئو در این کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، این حملات نشان می‌دهند که "ترورهای افراطی همچنان یک تهدید محسوب می‌شود". وزیر امور خارجه آمریکا در این مورد که این تهدید حاکی از وجود خطر داعش است گفت: دونالد ترامپ درباره تهدید داعش "بسیار روشن" صحبت کرده است. ما این تهدید را تا میزان قابل توجهی از بین برده‌ایم. نابودی خلافت داعش امری مهم بود و از بین بردن چنین تهدیدهایی در جغرافیاهای دیگر نیز مساله‌ای مهم است. مایک پامپئو ادامه داد: متاسفانه این مساله شیطانی در جهان وجود دارد و آمریکا و همه شرکای آن که در کمپین مقابله با داعش حضور دارند و تقریباً ۸۰ کشور هستند و همچنین دیگر کشورها در مبارزه با این تروریسم در سراسر جهان ما را یاری می‌کنند. ما باید فعال و هشیار باشیم و این مساله نیازمند توجه است./بهارنیوز

اخبار مرتبط

icon news

حملات عید پاک در سریلانکا با داعش در ارتباط است

نخست وزیر سریلانکا اعلام کرد معتقد است که حملات تروریستی روز عید پاک با گروه تروریستی...

یک سالن سینما در پایتخت سریلانکا منفجر شد

خبرها حاکی از این است که انفجاری در نزدیکی سینما «ساووی» در کولومبو روی داده است.

شمار قربانیان انفجارهای سریلانکا افزایش یافت

مقام‌های سریلانکا اعلام کردند: شمار قربانیان انفجارهای یکشنبه خونین به ۳۱۰ تن رسیده ا...

وزارت خارجه آمریکا: تروریست ها به حملات درسریلانکا ادامه می‌دهند

وزارت امور خارجه آمریکا هشدار داد، تروریستها به دسیسه چینی برای اجرای حملات بیشتر در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news