اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
03 اردیبهشت 1398 03 اردیبهشت 1398
16:14 16:14

وکیل پرونده معروف کرباسچی درگذشت/ بهمن کشاورز کیست؟

بهمن کشاورز که سابقه وکالت پرونده معروف کرباسچی در کارنامه خود دارد شب گذشته به علت ناراحتی قلبی به بیمارستان مهراد منتقل شد و پس از انجام اقدامات پزشکی صبح امروز دارفانی را وداع گفت.

بهمن کشاورز که سابقه وکالت پرونده معروف کرباسچی در دوره ریاست او بر شهرداری را در کارنامه خود دارد به دلیل ایست قلبی در سن 75 سالگی از دنیا رفت.

به گزارش سلام نو ، گزارش جلسات دادگاه‌های کرباسچی در سال 1377 از تلویزیون پخش می‌شد و همین امر باعث شده بود که بهمن کشاورز به عنوان یک حقوقدان معروفیت نسبتا بالاتری بین مردم داشته باشد. بهمن کشاورز که در دوران تحصیل خود را در مدارس دارالفنون و البرز و همچنین دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی گذرانده است در سال 84 به عنوان رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران برگزیده شد. این ریاست تا سال 90 ادامه داشت. او همچنین از سال 92 تا 96 مجددا این سمت را به عهده گرفت.

او فرزند کریم کشاورز، نویسنده، مولف و مترجم و نوه محمد وکیل التجار یزدی، نماینده دوره اول مجلس شورای ملی بود. مرحوم بهمن کشاورز دو فرزند دارد که هردوی آنها وکیل دادگستری هستند. مرحوم کشاورز ارتباط خوبی با رسانه ها داشت و گفت و گوها و یادداشت های تحلیلی حقوقی زیادی از او در رسانه های داخلی موجود است.

کشاورز در رابطه با کار وکالت معتقد بود: اینکه می گویند یک وکیل دادگستری معمولا فرد ثروتمندی است یک شایعه و توهمی است که در اذهان است. یک وکیل حرفه ای مطمئنا جزو ثروتمندان جامعه نخواهد بود. تا به حال هم ما ندیده ایم. از وکالت به تنهایی نمی توان ثروتمند شد. کسانی که ثروتمند شده اند یا ارث پدری و امثالهم داشتند یا کاری غیر از وکالت.

بهمن کشاورز همواره به عنوان یک چهره محتاط معروف بود. حتی گاهی از او با صفت محافظه کاری یاد می شد. هر چند خود او معتقد بود تعریف محافظه کار و غیر محافظه کار و افراطی و ... در متون ادبی و سیاسی روزگار و در ایران، تعریف روشنی نیست و بر حسب موارد و زمان ها و مکان ها بسیار متفاوت است. بنده خودم را محافظه کار یا افراطی یا چیز دیگری نمی دانم. من انسانی هستم مانند همه انسان های دیگر.

او همچنین در اظهاراتی بحث برانگیز اظهار کرده است: شخصا با مجازات اعدام مخالفم و معتقدم با توجه به اینکه ما به کسی جان نداده‌ایم، نمی‌توانیم جان را نیز بستانیم؛ سخت است که به خود اجازه بدهیم تا در مورد حیات دیگری اظهارنظر کنیم اما جامعه نیز در مواقعی برای دفاع از خود ناچار به ایزوله کردن است.

بهمن کشاورز شب گذشته به علت ناراحتی قلبی به بیمارستان مهراد منتقل شد و پس از انجام اقدامات پزشکی صبح امروز دارفانی را وداع گفت. تحریریه سلام نو درگذشت ایشان را به جامعه حقوقی کشور تسلیت می گوید.


اخبار مرتبط

icon news

لزوم پوست‌اندازی شورای عالی/ حرف‌های کرباسچی شفاف نیست

جواد امام فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید دارد سید محمد خاتمی خودش را رهبر جریان اصلاحات ن...

آنچه موجب فشار بر آقای نجفی برای استعفا شد، موضوع آن خانم نبود

شکوری راد افزود: اصل قضیه اقداماتی بود که آقای نجفی بنا داشت در زمینه شفاف‌سازی مناسب...

حذف مطهری از هیات ریسه مجلس ؛ اشتباه مشترک امید و مستقلین

  کرباسچی افزود:  برخی که در میکروفن خود فوت هم نکرده بودند پیشتازی مطهری را به ضرر خ...

کنایه معنادار کرباسچی به عارف

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی خطاب به عارف گفت: به همّت شما  ودوستانتون آقای مطّهری ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news