اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
03 اردیبهشت 1398
16:14

وکیل پرونده معروف کرباسچی درگذشت/ بهمن کشاورز کیست؟

بهمن کشاورز که سابقه وکالت پرونده معروف کرباسچی در کارنامه خود دارد شب گذشته به علت ناراحتی قلبی به بیمارستان مهراد منتقل شد و پس از انجام اقدامات پزشکی صبح امروز دارفانی را وداع گفت.

بهمن کشاورز که سابقه وکالت پرونده معروف کرباسچی در دوره ریاست او بر شهرداری را در کارنامه خود دارد به دلیل ایست قلبی در سن 75 سالگی از دنیا رفت.

به گزارش سلام نو ، گزارش جلسات دادگاه‌های کرباسچی در سال 1377 از تلویزیون پخش می‌شد و همین امر باعث شده بود که بهمن کشاورز به عنوان یک حقوقدان معروفیت نسبتا بالاتری بین مردم داشته باشد. بهمن کشاورز که در دوران تحصیل خود را در مدارس دارالفنون و البرز و همچنین دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی گذرانده است در سال 84 به عنوان رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران برگزیده شد. این ریاست تا سال 90 ادامه داشت. او همچنین از سال 92 تا 96 مجددا این سمت را به عهده گرفت.

او فرزند کریم کشاورز، نویسنده، مولف و مترجم و نوه محمد وکیل التجار یزدی، نماینده دوره اول مجلس شورای ملی بود. مرحوم بهمن کشاورز دو فرزند دارد که هردوی آنها وکیل دادگستری هستند. مرحوم کشاورز ارتباط خوبی با رسانه ها داشت و گفت و گوها و یادداشت های تحلیلی حقوقی زیادی از او در رسانه های داخلی موجود است.

کشاورز در رابطه با کار وکالت معتقد بود: اینکه می گویند یک وکیل دادگستری معمولا فرد ثروتمندی است یک شایعه و توهمی است که در اذهان است. یک وکیل حرفه ای مطمئنا جزو ثروتمندان جامعه نخواهد بود. تا به حال هم ما ندیده ایم. از وکالت به تنهایی نمی توان ثروتمند شد. کسانی که ثروتمند شده اند یا ارث پدری و امثالهم داشتند یا کاری غیر از وکالت.

بهمن کشاورز همواره به عنوان یک چهره محتاط معروف بود. حتی گاهی از او با صفت محافظه کاری یاد می شد. هر چند خود او معتقد بود تعریف محافظه کار و غیر محافظه کار و افراطی و ... در متون ادبی و سیاسی روزگار و در ایران، تعریف روشنی نیست و بر حسب موارد و زمان ها و مکان ها بسیار متفاوت است. بنده خودم را محافظه کار یا افراطی یا چیز دیگری نمی دانم. من انسانی هستم مانند همه انسان های دیگر.

او همچنین در اظهاراتی بحث برانگیز اظهار کرده است: شخصا با مجازات اعدام مخالفم و معتقدم با توجه به اینکه ما به کسی جان نداده‌ایم، نمی‌توانیم جان را نیز بستانیم؛ سخت است که به خود اجازه بدهیم تا در مورد حیات دیگری اظهارنظر کنیم اما جامعه نیز در مواقعی برای دفاع از خود ناچار به ایزوله کردن است.

بهمن کشاورز شب گذشته به علت ناراحتی قلبی به بیمارستان مهراد منتقل شد و پس از انجام اقدامات پزشکی صبح امروز دارفانی را وداع گفت. تحریریه سلام نو درگذشت ایشان را به جامعه حقوقی کشور تسلیت می گوید.


اخبار مرتبط

در سوگ همکلاسی سابق

سخنگوی شورای نگهبان درگذشت بهمن کشاورز را تسلیت گفت.

معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری درگذشت بهمن کشاورز تسلیت گفت

معاون حقوقی ریاست جمهوری به مناسبت درگذشت بهمن کشاورز پیام تسلیتی صادر کرد.

رییس قوه قضاییه درگذشت بهمن کشاورز را تسلیت گفت

حجت الاسلام رئیسی در پی درگذشت بهمن کشاورز پیام تسلیت صادر کرد.

مراسم تشییع بهمن کشاورز پنج‌شنبه برگزار می‌شود

 بهمن کشاورز،حقوقدان برجسته که امروز از دنیا رفت روز پنجشنبه  از مقابل ساختمان کانون ...

دیدگاه خود را بنویسید