اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
03 اردیبهشت 1398
20:00

ترامپ : نیویورک تایمز باید از من عذرخواهی کند!

دونالد ترامپ از روزنامه مشهور نیویورک نایمز خواست که از او عذرخواهی کند.

به گزارش سلام نو، ترامپ در سلسله پیام های توییتری خود، «پل کروگمن»ستون نویس نیویورک تایمز را به دلیل انتقاد ازجمهوریخواهان به خاطر اقدام نکردن علیه ترامپ در پی انتشار گزارش مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، محکوم کرد و نوشت:پل کروگمن از نیویورک تایمز جعل کننده اخبار، با نوشته های کذب و بسیار نادرست خود در مورد من، همه اعتبارش را همچون نیویورک تایمز از دست داده است. فکر و ذهن کروگمن را نفرت پر کرده، همانطور که میزان حماقت وی، فکر دیگران را به خود مشغول کرده است.
وی درتوییت دیگری روزنامه نیویورک تایمز را دشمن مردم خواند و آورد: در این فکرم که نیویورک تایمز برای دومین بار از من عذرخواهی خواهد کرد، همانطور که بعد از انتخابات 2016 این کار را انجام داد. اما این عذرخواهی باید به مراتب بزرگتر و بهتر باشد. در این مورد، آنها (نیویورک تایمز) باید به زانو بیافتند و برای بخشش التماس کنند.
به تازگی نتیجه تحقیقات«رابرت مولر» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا منتشر شد.
مولر در گزارش خود یادآور شد که دو سال تحقیقات در مورد این مساله، تبانی ترامپ با دولت روسیه را محقق نکرده است.وی نه از ترامپ در مورد کارشکنی در اجرای عدالت رفع اتهام کرد و نه وی را در ارتباط با این مساله، شریک جرم دانست، اما گفت که کنگره در انجام تحقیقات خود در خصوص این پرونده، اختیار تام دارد.
بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، 10 مورد مربوط به کارشکنی ترامپ در اجرای عدالت را مورد بررسی قرار دارد.
از سویی ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی عنوان کرد که گزارش مولر نشان از مداخله روسیه در انتخابات 2016 داشت، اطلاع قبلی ستاد انتخاباتی ترامپ از این مداخله را برملا کرد؛ ضمن اینکه شخص ترامپ بعدها درصدد جلوگیری ازتحقیقات از آنچه روی داده بود، برآمد.
رئیس جمهوری آمریکا درادامه توییت های خود، رسانه های جریان اصلی را به اغفال از آنچه وی عملکرد مثبت اقتصاد آمریکا در دوره ریاست جمهوری اش برشمرد، متهم کرد و مجری شبکه تلویزیونی سی ان ان را مورد تمسخر قرار داد.
در حالی که طرح استیضاح رئیس جمهوری آمریکا این روزها سر زبان ها افتاده است، ترامپ در یکی از توییت های امروز خود از دمکرات ها انتقاد کرد و نوشت: دمکرات های رادیکال چپ با رهبران خود در رسانه های اخبار جعلی، کاملا دیوانه شده اند. به گمانم این بدان معناست که برنامه جمهوری خواهان، موثر واقع شده است. منتظر خبرهای بیشتری باشید.
دمکرات ها از یافته های گزارش مولر استفاده کرده اند تا شک و شبهات بیشتری را در مورد ریاست جمهوری ترامپ مطرح کنند.
روسای کمیته های مختلف مجلس نمایندگان آمریکا، دست حزب دمکرات برای پیگیری استیضاح ترامپ را باز گذاشته اند، اگرچه اذعان کرده اند که این اقدام ممکن است موفقیتی در پی نداشته باشد.
به گفته «جرالد ندلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، برخی اقدام های ترامپ که در گزارش مولر به طور مبسوط به آن پرداخته شده، در صورت اثبات، از قابلیت پیگیری برای استیضاح برخوردار است./ایرنااخبار مرتبط

ترامپ معتقد است مکزیک اشتباه می‌کند

رئیس جمهور ایالات متحده که خیلی رابطه خوبی با مکزیکی ها ندارد از سیاست این کشور در قب...

تحلیلگر سی ان ان: ترامپ عجول و غیر قابل پیش بینی است

یکی از سناتورهای آمریکایی، توییت تهدیدآمیز دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران...

پاسخ تند و محکم ظریف به ترامپ: هرگز ایرانی‌ها را تهدید نکن

جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به تهدید توییتری ترامپ به او گفت که احترام به...

پشت پرده حمله به سفارت آمریکا در بغداد چیست؟ / چه کسانی می‌خواهند ترامپ را وادار به جنگ با ایران کنند؟

مشکل اصلی پیش روی تیم ب یا همان مشتآقان جنگ با ایران در آمریکا این است که ترامپ در دو...

دیدگاه خود را بنویسید