اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
04 اردیبهشت 1398 04 اردیبهشت 1398
16:10 16:10

ترامپ توجه ویژه ای به صهیونیست‌ها داشته و حرف شنوی خوبی از صهیونیست‌ها دارد

کارشناس روابط بین الملل و عضو هیئت علمی دانشگاه گیرسون ترکیه افزود: نیروهای آمریکایی توانایی مقابله با سپاه پاسداران را ندارند.

نیروهای آمریکایی توانایی مقابله با سپاه پاسداران را ندارند

به گزارش سلام نو، کاراآغاچلی کارشناس روابط بین الملل و عضو هیئت علمی دانشگاه گیرسون ترکیه و مخاطب رادیو ترکی استانبولی طی یادداشتی در مورد تصمیم جنجالی دونالد ترامپ مبنی بر وارد کردن نام سپاه پاسداران به لیست گروه‌های ترویستی مورد ادعای آمریکا نوشت: این تصمیم دقیقاً در آستانه انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی اعلام شد تا شرایط را برای کسب آرای بیشتر برای بنیامین نتانیاهو فراهم کند که همینطور هم شد و نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی با کمک‌های شخص ترامپ توانست از وضعیت بحرانی خارج شود. البته در کنار این تصمیم باید به تصمیمات دیگر ترامپ که در این عرصه گرفته شد نیز اشاره کرد.

وی گفت: به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان نیز دیگر اقدامی بود که رئیس جمهور آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی انجام داد. در کل می‌توان گفت دونالد ترامپ توجه ویژه ای به صهیونیست‌ها داشته و حرف شنوی خوبی از صهیونیست‌ها دارد. از طرفی انتظارات ترامپ از لابی صهیونیستی در آمریکا نیز حمایت کردن وی در انتخابات ریاست جمهوری پیش روست .

کاراآغاچلی با بی اعتبار خواندن تصمیم ترامپ در مورد سپاه پاسداران تاکید کرد: کنترل خلیج فارس و به خصوص تنگه هرمز در دستان نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. حال آنکه محموله‌های آمریکا و نیروهای وی به کرات از این تنگه عبور می‌کنند. حال با اعلام تروریستی بودن سپاه پاسداران از طرف آمریکایی‌ها، باید منتظر بود و دید در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

وی افزود: با توجه به تجارب گذشته و برخوردهایی که دو طرف در تنگه هرمز داشته اند ، بعید است نیروهای آمریکایی توانایی مقابله با سپاه پاسداران در نزدیک مرزهای ایران را داشته باشند. از همین رو این تصمیم عملاً بی اعتبار خواهد بود.

این کارشناس روابط بین الملل ، در پایان با اشاره به این موضوع که آمریکا و رژیم صهیونیستی خود حامی گروه‌های تروریستی در منطقه و جهان است، اظهار کرد: آمریکا بهتر است به جای این سیاه نمایی‌ها علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به حساب و کتاب جنایت‌های خود در جهان بپردازد.

وی در پایان افزود: جنایت‌های آمریکا که از زمان کشف و مهاجرت اروپایی‌ها به قاره آمریکا آغاز شده است، کتاب قطوری را تشکیل خواهد داد که هر انسانی را حیرت زده خواهد کرد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

رفتار آمریکا باعث اتحاد هرچه بیشتر جریان‌های سیاسی در ایران شده است

امروز نیز آمریکایی‌ها ادعا کردند که فروش نفت ایران را به صفر خواهند رساند و کشور ایرا...

ایران؛ دلیل تهدید چین توسط آمریکا

آمریکا از خرید روزانه ۱۵۰ تا ۲۲۰ هزار بشکه نفت از ایران توسط چین راضی نیست و پکن را ت...

آمریکا باز هم چین را تهدید کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هشدار داد اگر چین برخلاف تحریم‌های آمریکایی، به واردات نفت ...

بازی روسیه با ایران در برابر آمریکا

شهره پولاب در یادداشتی  با اشاره به نقش آفرینی روسیه بین ایران و آمریکا به نقش خاص پو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news