اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
04 اردیبهشت 1398 04 اردیبهشت 1398
15:50 15:50

دریادار خانزادی: نیروی دریایی ایران همواره از ورود ناوگروهای پاکستانی به بنادر این کشور استقبال می‌کند

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی ایران و پاکستان در یک دوره طلایی تعامل و همکاری هستند.

 

 

image.png

به گزارش سلام نو، امیر دریادار حسین خانزادی در این دیدار با تاکید بر این که دو نیروی دریایی ایران و پاکستان در حال طی یک دوره طلایی تعامل و همکاری بسیار مطلوب در راستای تقویت امنیت دریایی هستند، خاطر نشان کرد: با توجه به جنبه‌های پر فراز و نشیب سیاست‌های جهانی و منطقه‌ای، اجازه نمی‌دهیم کشورهای سلطه‌گر فرصت رشد و توسعه همکاری‌های دو نیروی دریایی را متوقف کنند.

وی با اشاره به اعزام ناوگروهای ایرانی به بنادر پاکستان در راستای بازدید، توسعه تعاملات و همچنین تبادل اطلاعات در حوزه‌های آموزشی و فنی افزود: نیروی دریایی ایران همواره از ورود ناوگروهای پاکستانی به بنادر این کشور استقبال می‌کند و با توجه به ضرورت تعامل و روابط حسنه بین دو کشور، بی شک باید نگاه دقیق‌تری به حادثه تروریستی در چابهار داشته باشیم تا دشمن از این فرصت نتواند برای برهم زدن این روابط استفاده کند.

در ادامه دریاسالار عباسی فرمانده نیروی دریایی پاکستان ضمن دعوت از امیر دریادار حسین خانزادی برای بازدید از نیروی دریایی این کشور در راستای توسعه روابط و تعاملات دو نیروی دریایی، محیط سیاسی امروزه را پرتنش توصیف کرد و گفت: کشورهای جهان در روابط سیاسی خود با ملاحظاتی که دارند، بسته به شرایطی همواره در حال تغییر هستند، اما دو نیروی دریایی ایران و پاکستان ضمن همسایه بودن و داشتن محیط دریایی مشترک، نباید دچار فراز و نشیب‌های سیاسی شوند.

وی افزود: برای برقرای امنیت منطقه در محیط دریایی همواره باید همکاری و تعامل داشته باشیم و دید و بازدیدهای فرماندهان و اعزام ناوگروه‌ها بین دو کشور قطعاً در اجرای هرچه بهتر این روابط و تعامل موثر خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان در پایان با اشاره به استقبال از ناوگروهای ایرانی در کشور پاکستان افزود: ان‌شاءالله ناوگروه پاکستان در آینده نزدیک به ایران اعزام خواهد شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دریادار خانزادی: شناورهای ایران بروزترین تجهیزات نظامی دنیا را دارند

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: بروزترین تجهیزات نظامی...

افزایش تعاملات دوجانبه ایران و پاکستان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد با تعامل دو نیروی دریایی ایرا...

خانزادی با فرماندهان نیروی‌ دریایی روسیه، قزاقستان و آذربایجان دیدار کرد

صبح امروز امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش  با فرماندهان نیروی دری...

دریادار خانزادی با فرماندهان نیروهای دریایی پاکستان و بنگلادش دیدار کرد

فرمانده نیروی دریایی ارتش با فرماندهان نیروهای دریایی پاکستان و بنگلادش دیدار و گفت و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news