اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
04 اردیبهشت 1398 04 اردیبهشت 1398
16:40 16:40

پیام‌رسان‌های خارجی برای مردم قابل اتکا نیستند

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: حتماً باید پیام‌رسان ملی مشابه ایسنتاگرام شکل گیرد؛ البته این کار سخت است ولی در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

ابوالحسن فیروز آبادی

به گزارش سلام نو، به تازگی اینستاگرام صفحات فرماندهان سپاه پاسداران را با استناد به سیاست ایالات متحده مبنی بر قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی مسدود کرده است؛ ابوالحسن فیروزآبادی - دبیر شورای عالی فضای مجازی - درباره رفتار اخیر اینستاگرام اظهار کرد: شورای عالی فضای مجازی در بیانیه خود در قبال این رفتار اشاره‌ای داشت مبنی بر اینکه مردم باید توجیه شوند؛ زیرا آن‌ها نمی‌توانند کارهای جدی خود را بر بستر پیام‌رسان‌های خارجی انجام دهند که یک طرفه نسبت به فیلتر کردن برخی از صفحات -فقط به دلیل شکل ظاهری لوگوی آن صفحات- اقدام می‌کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه این پیام‌رسان‌های خارجی برای مردم قابل اتکا نیستند، تصریح کرد: بحث ما این است که حتماً باید پیام‌رسان ملی شکل گیرد؛ البته این کار سخت است ولی در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

وی درباره عکس‌العمل ایران در قبال اینستاگرام گفت: در حال حاضر رفتار اینستاگرام را محکوم می‌کنیم؛ فعلاً محدودسازی آن در دستور نیست.

فیروزآبادی با بیان اینکه روبینو جایگزینی برای اینستاگرام است، افزود: پیام‌رسان مشابه اینستاگرام در داخل کشور وجود دارد؛ البته مردم هم باید استقبال کنند و پیام‌رسان‌های داخلی هم چنان قدرتی داشته باشند.

بنا بر اعلام سایت خانه ملت، دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص این نکته که تجربه فیلترینگ تلگرام با هدف کوچ دادن به پیام‌رسان‌های داخلی ناموفق بود، گفت: در حال حاضر فقط از مردم دعوت می‌کنیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

شبکه اجتماعی جدید گوگل می آید/ پایان فیس بوک و اینستا نزدیک است؟

گوگل در تلاش است تا با یک شبکه اجتماعی جدید طرح نویی در فضای شبکه های اجتماعی ایجاد ک...

شورای عالی فضای مجازی نظارت کامل و بودجه مناسبی برای اجرای مصوباتش ندارد

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت:مردم نباید از گوگل استفاده کنند.

فیسبوک هواوی را تحریم کرد

 فیسبوک دیگر اجازه نصب اپلیکیشن هایش را روی گوشی های هواوی نمی دهد.

استقلال نسخه‌های فارسی تلگرام

دبیر شورای عالی فضای مجازی از بازگشت نسخه فارسی تلگرام خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news