اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
04 اردیبهشت 1398 04 اردیبهشت 1398
17:30 17:30

پل‌های قدیمی پایتخت رصد می شوند

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه مقاوم سازی پل‌های پایتخت یک فعالیت مستمر است، افزود: تهران 700 پل دارد.

رصد دائمی پل‌های قدیمی پایتخت

به گزارش سلام نو، زهرا صدراعظم نوری   با اشاره به مقاوم‌سازی پل‌های پایتخت گفت: ایمنی، مقوله‌ای دائمی است که باید به آن توجه شود و امکانات و تجهیزاتی که در شهر وجود دارد، باید حتماً به صورت دائم رصد و ایمنی آنها کنترل شود چون هر لحظه می‌تواند ایمنی کاهش یابد و ضریب ریسک بالا برود.

وی افزود: یکی از کارهایی که کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در قالب کمیته ایمنی و مدیریت بحران انجام می‌دهد، موضوع رصد ناایمنی‌ها و بررسی فضاهای عمومی معابر، پل‌ها، تقاطع‌ها و تجهیزات پارک‌های شهر تهران است که ایمنی آنها دائماً چک می‌شود. همچنین این کار را سازمان آتش‌نشانی نیز به عنوان یک مأموریت مستمر دنبال می‌کند.

صدر اعظم نوری با بیان اینکه در اعتبارات شهرداری تهران و در معاونت فنی و عمرانی ردیف اعتباری برای مقاوم‌سازی یکسری از امکانات شهری، پل‌ها و یکسری ابنیه ها دیده شده است، گفت: در تهران ۷۰۰ پل قدیمی وجود دارد که تاریخ ساخت این پل‌ها متفاوت است و قدمت برخی از آنها به چندین دهه گذشته بر می‌گردد که دچار فرسودگی هستند و استهلاک آنها بالا رفته است و از همین رو نیاز به مقاوم‌سازی دارند. به عنوان مثال پل گیشا مورد بررسی قرار گرفت و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران مقاوم‌سازی پل را دنبال کرد و برنامه دارد اساساً این پل را از حالت تردد سواره خارج کند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: همچنین پل کریم‌خان یک مورد دیگر بود که کاملاً مقاوم‌سازی و بازسازی شد. مقاوم‌سازی به عنوان یک کار مستمر انجام می‌گیرد چون بی‌توجهی به این مساله مخاطرات زیادی را خواهد داشت. از این رو همواره شهرداری تهران موضوع مقاوم‌سازی را دنبال می‌کند./مهر

اخبار مرتبط

icon news

تهران، کالیفرنیا می‌شود!

به علت افزایش دما کره زمین این احتمال وجود دارد که در سی سال آینده تهران به اندازه کا...

هوای تهران ناسالم برای گروه های ناسالم

شرکت کنترل کیفیت هوا  از تداوم هوای ناسالم در تهران طی امروز و فردا خبر داد.

به زودی؛ بهره برداری از ایستگاه های مترو بسیج و محمدیه

مدیرعامل شرکت مترو افزود:  ۲ ایستگاه در بخش شرقی خط ۷ مترو تهران طی چند روز آینده به ...

سازمان مدیریت بحران شهر تهران باید بر اساس ماموریت های اصلی خود به دنبال ایجاد ساختارها باشد

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: سازمان مدیری...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news