اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
04 اردیبهشت 1398
17:30

پل‌های قدیمی پایتخت رصد می شوند

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه مقاوم سازی پل‌های پایتخت یک فعالیت مستمر است، افزود: تهران 700 پل دارد.

رصد دائمی پل‌های قدیمی پایتخت

به گزارش سلام نو، زهرا صدراعظم نوری   با اشاره به مقاوم‌سازی پل‌های پایتخت گفت: ایمنی، مقوله‌ای دائمی است که باید به آن توجه شود و امکانات و تجهیزاتی که در شهر وجود دارد، باید حتماً به صورت دائم رصد و ایمنی آنها کنترل شود چون هر لحظه می‌تواند ایمنی کاهش یابد و ضریب ریسک بالا برود.

وی افزود: یکی از کارهایی که کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در قالب کمیته ایمنی و مدیریت بحران انجام می‌دهد، موضوع رصد ناایمنی‌ها و بررسی فضاهای عمومی معابر، پل‌ها، تقاطع‌ها و تجهیزات پارک‌های شهر تهران است که ایمنی آنها دائماً چک می‌شود. همچنین این کار را سازمان آتش‌نشانی نیز به عنوان یک مأموریت مستمر دنبال می‌کند.

صدر اعظم نوری با بیان اینکه در اعتبارات شهرداری تهران و در معاونت فنی و عمرانی ردیف اعتباری برای مقاوم‌سازی یکسری از امکانات شهری، پل‌ها و یکسری ابنیه ها دیده شده است، گفت: در تهران ۷۰۰ پل قدیمی وجود دارد که تاریخ ساخت این پل‌ها متفاوت است و قدمت برخی از آنها به چندین دهه گذشته بر می‌گردد که دچار فرسودگی هستند و استهلاک آنها بالا رفته است و از همین رو نیاز به مقاوم‌سازی دارند. به عنوان مثال پل گیشا مورد بررسی قرار گرفت و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران مقاوم‌سازی پل را دنبال کرد و برنامه دارد اساساً این پل را از حالت تردد سواره خارج کند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: همچنین پل کریم‌خان یک مورد دیگر بود که کاملاً مقاوم‌سازی و بازسازی شد. مقاوم‌سازی به عنوان یک کار مستمر انجام می‌گیرد چون بی‌توجهی به این مساله مخاطرات زیادی را خواهد داشت. از این رو همواره شهرداری تهران موضوع مقاوم‌سازی را دنبال می‌کند./مهر

اخبار مرتبط

بیش از ۱۳ میلیارد کالای قاچاق در تهران کشف شد

رئیس پلیس پایتخت گفت:  ۱۸ مرکز دپوی قاچاق کالا در استان کشف شد.

۴۰ درصد سرقت‌های کشور در تهران و البرز انجام می شود

جانشین رییس پلیس کشور گفت:  ۴۰ درصد سرقت‌های کشور در استان تهران و البرز اتفاق می افت...

دلیل افزایش ملخ و پروانه ها در استان تهران چیست؟

رییس اداره نظارت بر امور حیات‌ وحش استان تهران افزود: در سال‌های گذشته به دلیل نامساع...

جاعلان اسناد ملکی در تهران دستگیر شدند

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت افزود:   ۶ جاعل اسناد ملکی در شمال تهران شناسایی و ...

دیدگاه خود را بنویسید