اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
04 اردیبهشت 1398
16:09

واعظی: همکاری دولت و سپاه گسترش می یابد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اولین جلسه رئیس جمهور با سردار سلامی برگزار شد.

واعظی: رئیس‌جمهور و وزرا  از انتصاب سردار سلامی خیلی استقبال کردند

به گزارش  سلام نو، سرلشکر جعفری بعد از ۱۲ سال فرماندهی سپاه با حکم رهبری جای خود را به سردار سلامی داد. این مهمترین خبری بود که در روز نخست اردیبهشت ماه منتشر شد و توجه همه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

به محض انتشار این خبر اولین فردی که به سردار سلامی تبریک گفت محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه بود. صبح روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه که مصادف با سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود، رئیس جمهور و معاون اول او نیز در پیام های جداگانه به سردار سلامی فرماندهی او بر کل سپاه پاسداران را تبریک گفتند.

به دنبال این تبریک‌ها، دیگر اعضای کابینه همچون بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی خورسندی‌شان را در قالب پیام تبریک به انتصاب سردار سلامی نشان دادند.

اینکه ژنرال‌های دولت به این سرعت به انتصاب فرمانده جدید سپاه تبریک می‌گویند چندان بدون معنا و مفهوم نمی‌تواند باشد. حالا بعد از گذشت چند روز از این ماجرا محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت وزیران از استقبال دولتی‌ها درباره این انتصاب و البته برگزار شدن اولین جلسه حسن روحانی با سردار سلامی خبر داد.

واعظی در پاسخ به این سوال که با توجه به انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه آیا همکاری‌های دولتی و سپاه وارد فاز جدیدی خواهد شد؟  گفت: سرلشکر سلامی را از قبل می‌شناختیم و با همه دیدگاه‌های ایشان آشنایی کامل داریم. آقای رئیس‌جمهور و هم وزرا خیلی استقبال کردند و این انتصاب را تبریک گفتند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: رئیس‌جمهور اولین جلسه را در دوشنبه شب (دوم اردیبهشت ماه) گذاشتند که ایشان هم تشریف داشتند. به نظر می‌رسد که همکاری‌های ما قطعا گسترش خواهد یافت. /خبرانلاین

اخبار مرتبط

تا زمانی که آمریکا رفتارش را عوض نکند مذاکره معنایی ندارد

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار کرد: فکر می‌کنم تا زمانی که مسئولان دولت امریکا اینگونه عم...

اظهارات واعظی در مورد راه اندازی دولت الکترونیک

رییس دفتر رییس جمهور افزود: اراده ای که دولت دارد این است که با فساد حتما مبارزه شود ...

هیمنه آمریکا در روند زوال قرار گرفته است/ نظام سیاسی امریکا دچار پوکی استخوان است

فرمانده کل سپاه افزود: نظام سیاسی امریکا ترک برداشته و استحکام خود را از دست داده است...

آغاز جلسه غیرعلنی مجلس با حضور فرمانده جدید سپاه

دقاقیقی پیش جلسه غیرعلنی نمایندگان ملت با سردار سلامی آغاز شد.

دیدگاه خود را بنویسید