اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
04 اردیبهشت 1398
18:45

اقدامات آمریکا را نمی‌توان سیاست خواند

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه آمریکا تنها به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت بسنده نمی‌کند، افزود: امریکا از کشورهای دیگر هم می‌خواهد این قطعنامه‌ها را نقض کنند.

 آمریکا از کشورها می‌خواهد قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کنند

به گزارش سلام نو، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست موسوم به مشارکت در روز بین المللی صلح در سازمان ملل متحد، گفت: آمریکا می‌گوید رفتار ایران باید رفتار مشابه با کشورهای عادی باشد. سوال این است که آیا خروج از توافقنامه‌های بین المللی اقدام کشورهای عادی است؟ آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شده است و چنین بهانه می‌آورد که کنگره آمریکا این توافقنامه را تصویب نکرده است اما همین کشور از توافقنامه موشک‌های میان برد یا حتی از یونسکو و توافقنامه آب و هوایی پاریس نیز خارج شده است.

ظریف گفت: آمریکا نه تنها قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کرده است بلکه از برخی کشورهای دیگر نیز می‌خواهد قطعنامه‌های مربوط به تحریم‌های ایران را نیز نقض کنند. اقدامات آمریکا را نمی‌توان سیاست خواند اگر هم سیاست بنامیم باید از آن با عنوان سیاست خطرناک یاد کنیم, این کشور تنها به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت بسنده نمی‌کند بلکه از کشورهای دیگر هم می‌خواهد این قطعنامه‌ها را نقض کنند.

وی افزود: تحریم‌هایی که آمریکا در این مرحله علیه ایران تحمیل کرده با تحریم‌های گذشته متفاوت است زیرا در گذشته از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدام می‌کرد اما این بار قطعنامه بین المللی وجود دارد که به وضوح می‌گوید هدف بهبود روابط با ایران است اما آمریکا نه تنها به این قطعنامه احترام نمی‌گذارد بلکه دیگران را نیز به نقض آن تشویق می‌کند./ایسنا

اخبار مرتبط

هدف از دیدا ظریف با سناتور امریکایی جلوگیری از تأثیرگذاری گروه‌های فشار همچون " گروه بی" بر جامعه سیاسی است

سخنگوی وزارت امور خارجه دلایل  دیدار اخیر محمد جواد ظریف با یکی از سناتورهای آمریکایی...

اقدام فرانسه در استرداد مهندس ایرانی به آمریکا محکوم است

یک دادگاه فرانسوی با استرداد مهندسی ایرانی به آمریکا موافقت کرده است تا به خاطر آن چه...

انتقاد ظریف از لحن توهین آمیز پمپئو

وزیر امور خارجه کشورمان افزود:  نمی‌خواهیم با کسانی که زیر تعهداتشان زده‌اند گفت‌وگو ...

ظریف: درباره مسایل مرزی ما و پاکستان توافق‌هایی داریم

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: مرزبانان باقی مانده در پاکستان که هنوز آزاد نشده‌اند ه...

دیدگاه خود را بنویسید