اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
05 اردیبهشت 1398
10:20

پوتین با کیم جونگ اون دیدار کرد

رئیس‌جمهوری روسیه  با رهبر کره‌شمالی دیدار و گفت و گو کرد.

پوتین به دیدار کیم جونگ اون رفت/ عکس

به گزارش سلام نو، کاروان کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی حدود ۳۰ دقیقه پس از ورود ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به جزیره روسکی وارد شد و این در حالی است که هتل محل اقامت او دقیقا در نزدیکی محل دیدار است.

مراسم استقبال رسمی در میدانی نزدیک ورودی اصلی ساختمان این دانشگاه برگزار شد. تدابیر امنیتی در این شهر و جزیره روسکی پیش از این نشست به شدت افزایش یافته بود. خصوصا پلیس و کارکنان سرویس امنیتی این دانشگاه اطراف ساختمان "اس" و مبادی ورودی سایر ساختمان‌ها را بستند. پوتین با هلی‌کوپتر وارد جزیره روسکی شد.

رهبر روسیه ضمن خوشامدگویی به اون به وی به دلیل انتخاب مجددش به عنوان رهبر کره شمالی تبریک گفت و ابراز اطمینان کرد که این دیدار می‌تواند به توسعه روابط و حل و فصل مساله هسته‌ای کره شمالی کمک کند.با این حال گفت که کارهای زیادی برای توسعه روابط باید انجام گیرد.

کیم جونگ اون نیز از پوتین به خاطر دعوتش برای برگزاری اولین دیدار میان رهبران دو کشور و سفر وی از مسکو برای دیدار با وی تشکر کرد و گفت: از شما سپاسگزارم به خاطر دعوت از من و گذاشتن وقت برای دیدار با من به رغم مشغله بسیار و همچنین سفر هزاران کیلومتری برای آمدن به اینجا از مسکو برای دیدار با من.

وی خطاب به پوتین ابراز امیدواری کرد که این دیدار بتواند به تحکیم و تقویت روابط میان مسکو و پیونگ یانگ کمک کند.اون گفت: همانطور که فرمودید امدوارم دیدار ما به تقویت دوستی دیرینه و روابط عمیق میان کره شمالی و روسیه کمک کند.
رهبران روسیه و کره‌شمالی پس از نشست رو در رو با هیات‌های همراه وارد مذاکره خواهند شد./خبرانلاین

اخبار مرتبط

ترامپ: آزمایش های موشکی کره شمالی «کاملا استاندارد و عادی» بوده است

رئیس جمهور امریکا ازمایشات اخیر کره شمالی را استاندارد و عادی دانست.

دستور رهبر کره شمالی برای تقویت قابلیت‌های رزمی

  رهبر کره شمالی دستور به تقویت قابلیت‌های رزمی این کشور را صادر کرد.

پوتین جدی و اون خندان!

رئیس‌جمهوری روسیه امروز (پنج‌شنبه) در اولین نشست با رهبر کره‌شمالی در محوطه دانشگاه ...

مذاکرات پوتین و رهبر کره شمالی آغاز شد

 رهبران روسیه و کره شمالی با یکدیگر به مذاکره پرداختند.

دیدگاه خود را بنویسید