اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
05 اردیبهشت 1398 05 اردیبهشت 1398
10:08 10:08

بازدید هیأت عالیرتبه مجمع تشخیص مصلحت از رادیو و تلویزیون چین

هیأت عالیرتبه مجمع تشخیص مصلحت از رادیو و تلویزیون چین دیدار کردند.

به گزارش سلام نو، «غلامعلی حداد عادل» رییس هیأت عالی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار کارکنان بخش فارسی رادیو بین المللی چین، خواستار گسترش این بخش و تولید برنامه های اختصاصی به ویژه برای فارسی زبانان همجوار ایران شد و گفت: «رادیو، رسانه ای محرم و صمیمی است و با وجود ظهور رسانه های جدید، بازنشسته نشده است».
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در این بازدید به گسترش نهضت دانشنامه نویسی در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و تألیف بیش از ٢٠٠ دایره المعارف فارسی در 4٠ سال گذشته را منبعی غنی برای رسانه های فارسی زبان جهان بر شمرد.
حداد عادل، دانشنامه جهان اسلام را که تا کنون ٢6 جلد و بیش از ٢٠ هزار صفحه از آن منتشر شده است، مهمترین دایره المعارف در ایران خواند و افزود: در دانشنامه جهان اسلام به وضعیت مسلمانان جهان از جمله چین توجه ویژه شده است؛ به طوری که ٣٠ مقاله درباره اسلام در چین گردآوری و از طریق ارتباطی که با نویسندگان مسلمان چین برقرار شده، پیش بینی می شود ١٠٠ مقاله درباره این باره تألیف و در دانشنامه جهان اسلام درج شود.
حداد عادل، همچنین به آموزش زبان فارسی بر اساس اصول علمی به خارجی ها و در بیش از ٢٠0 نقطه جهان توسط بنیاد سعدی اشاره و نسبت به بهره گیری از ظرفیت این بنیاد برای تقویت بخش فارسی رادیو بین المللی چین با اعلام آمادگی کرد.
آیین گشایش دومین اجلاس جهانی «یک کمربند، یک راه»، صبح پنجشنبه ( 5 اردیبهشت ماه) با حضور غلامعلی حداد عادل، رییس هیأت عالیرتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در پکن آغاز می شود./ایرنادیدگاه خود را بنویسید

icon news