اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
06 اردیبهشت 1398
08:39

اقدام آمریکا هزینه مبادله و فروش نفت را افزایش می‌دهد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام آمریکا در شرایطی که بیش از دو سوم استان‌های ایران درگیر سیل هستند نشان از اراده آمریکا برای تحریم مستقیم ملت ایران دارد.

سیده فاطمه حسینی نماینده تهران

به گزارش سلام نو، سیده فاطمه حسینی  اظهار کرد: بررسی تاریخ تحریم‌های آمریکا علیه سایر کشورها نشان می‌دهد آن‌ها نمی‌توانند فروش نفت ایران را به صفر برسانند. اگرچه تلاش می‌کنند این موضوع را در شوی رسانه‌ای تبلیغ کنند.

وی افزود: این اقدام آمریکا هزینه مبادله و فروش نفت را افزایش می‌دهد. به دلیل مسدود شدن مسیرهای فروش نفت هزینه‌هایی اضافه خواهد شد اما در نهایت ما از فروش فعلی فاصله چندانی نخواهیم گرفت.

حسینی ادامه داد: روابط دو جانبه کشورها و دیپلماسی در عرصه بین‌المللی به گونه‌ای است که مزایا و منافع کشورها در روابط دو جانبه آن‌ها اثرگذار است. همین الان هم کشورهایی اعلام کرده‌اند که تحریم‌های آمریکا را قبول ندارند، بنابراین اقدامی که می‌تواند صورت بگیرد این است که سازوکارها به نحوی تمهید شود که از ظرفیت رایزنی و دیپلماسی ایران با سایر کشورها استفاده شود و از فرصت‌های ممکن بهره‌برداری شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: اقدام آمریکا در شرایطی که بیش از دو سوم استان‌های ایران درگیر سیل هستند نشان از اراده آمریکا برای تحریم مستقیم ملت ایران دارد. لذا ما در داخل باید از این موضوع به عنوان تلنگری برای انسجام هر چه بیشتر استفاده کنیم زیرا آمریکا درصدد است بستر یک جنگ تمام عیار اقتصادی را علیه ایران به راه بیاندازد.

حسینی در پایان یادآور شد: تحلیل کارشناسان در بازار انرژی نشان می‌دهد که برخی کشورها رقیب به دنبال این هستند که در بازار انرژی جایگزین فروش نفت ایران شوند اما به نظر می‌رسد در کوتاه مدت این موضوع محقق نخواهد شد./ایسنا

اخبار مرتبط

آمریکا از فشار حداکثری بر ایران چه هدفی دارد؟

 حشام الدین آشنا در توئیتی نوشت: نکند طرح و برنامه این باشد که ایران را با فشار حداکث...

بررسی تنش های چهل ساله ایران و آمریکا

یک دیپلمات پیشکسوت به بررسی تنش های میان ایران و آمریکا طی 40 سال اخیر پرداخته است.

تماس چین و آمریکا با محوریت تنش با ایران

 اگرچه چین و آمریکا اکنون به شدت درگیر جنگ تجاری هسند ولی برای کاهش تنش بین ایران و آ...

ترامپ: اگر ایران دست به کاری بزند صدمه خواهد دید

 «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه درباره اینکه چه سیاستی در قبال ایران اتخاذ ...

دیدگاه خود را بنویسید