اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
06 اردیبهشت 1398
11:54

دما در اکثر شهرهای ایران افزایش می یابد

 کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش تدریجی دما در اکثر شهرهای کشور خبر داد.

افزایش دما در انتظار اکثر شهرهای ایران

به گزارش سلام نو، امین حسین نقشینه اظهار داشت: در بیشتر نقاط کشور هوا به تدریج گرم می شود و سه شنبه هفته آینده، بعدازظهر نسبتا گرمی خواهیم داشت.
او اظهار داشت: بیشینه افزایش دمای امروز شهرهای ارومیه، زاهدان، زنجان و کرج یک درجه و ایلام، بندرعباس، تهران و مشهد ۲ درجه خواهد بود.
نقشینه افزود: امروز بعدازظهر در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش به شکل پراکنده خواهیم داشت.
کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا هم انتظار داریم همین وضعیت جوی را در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب کشور شاهد باشیم.
او گفت: روز یکشنبه هفته آینده با عبور جریاناتی از تراز میانی جو در برخی نقاط مانند جنوب غرب و غرب ایران و دامنه های زاگرس مرکزی بارش به صورت باران، گاهی رگبار با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم داشت.
نقشیه اظهار داشت: امروز در منطقه زابل هم وزش باد شدید تداوم پیدا می کند و سرعت باد ۶۵ کیلومتر بر ساعت به صورت موقتی گزارش شده است.
او بیان داشت: وزش باد در این منطقه از دیروز آغاز شده و امروز هم تداوم پیدا می کند و الان هم سرعت باد ۶۵ کیلومتر در ساعت، وزش باد لحظه ای است.
نقشینه با اشاره به اینکه جاسک هم امروز صبح غبار آلود است، بیان داشت: امروز و فردا نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.
او به گرمترین و سردترین مراکز استان اشاره کرد و گفت: اهواز با ۳۰ درجه و بندرعباس با ۲۸ درجه گرم ترین مراکز استان در روز گذشته بودند و سردترین مراکز استان امروز اردبیل و زنجان با ۴ درجه کمتر از صفر می باشند.
نقشینه به وضعیت جوی تهران اشاره کرد و گفت: امروز بعدازظهر تهران رشد ابر و گاهی وزش باد خواهیم داشت و در ارتفاعات استان تهران مانند آبعلی، دماوند و فیروزکوه شاهد بارش پراکنده خواهیم بود./خبرانلاین

اخبار مرتبط

هشدار سازمان هواشناسی درباره احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها

سازمان هواشناسی اعلام کرد:   احتمال سیلابی شدن ناگهانی مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر وجود ...

هشدار به چهار استان/بارش های شدیدی در راه است

استان‌های کرمان، شمال فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و غرب آذربایجان غربی امروز بارش ها...

هشدار سازمان هواشناسی به برخی استان ها

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سیلابی شدن ناگهانی مسیل‌ها و آبگرفتگی م...

آسمان 9 استان در کشور امروز بارانی می‌شود

سازمان هواشناسی کشوراعلام کرد 9 استان در کشورمان امروز بارش باران را تجربه خواهند کرد...

دیدگاه خود را بنویسید