اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
06 اردیبهشت 1398 06 اردیبهشت 1398
16:00 16:00

فروش کتاب در نمایشگاه افزایش یافت

سخنگوی نمایشگاه کتاب  از افزایش 10 درصدی کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد.

به گزارش  سلام نو، ایوب دهقانکار در نشست خبری نمایشگاه میزان تراکنش‌های مالی دو روز نخست نمایشگاه را بالغ بر ۲۵۰ هزار تراکنش اعلام کرد و افزود: این آمار تنها شامل خرید و فروش‌های کارتی می‌شود و فعلا اطلاعاتی در مورد مبالغ نقدی در دست نیست. همچنین میزان تراکنش‌ها افزایش ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.
وی درباره جزئیات این تراکنش‌ها گفت: تاکنون ۲۵ هزار تراکنش نیز با استفاده از کارت‌های ملی هوشمند انجام شده که رقم قابل‌ توجهی به‌شمار می‌رود و این نخستین حضور جدی کارت‌های ملی هوشمند در این سطح است. همچنین نزدیک به یک هزار تراکنش نیز از طریق NFC انجام شده است.
سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران قطعی برق و اختلالات اینترنتی در ساعات پیک فروش را یکی از مشکلات پیش آمده طی این مدت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه امروز گزارشی مبنی بر اختلال در دستگاه‌های پوز اعلام نشد است.
دهقانکار درخصوص تخلفات صورت گرفته در نمایشگاه گفت: فردا نخستین جلسه ارزیابی تخلفات صورت می‌گیرد و موارد لازم در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.
سخنگوی نمایشگاه کتاب در رابطه با بروز مشکل در سامانه فروش متمرکز ناشران خارجی گفت: این سامانه قبل از استقرار در نمایشگاه کتاب مورد آزمون قرار گرفته است و مشکل خاصی در این زمینه به وجود نیامده، گرچه طبیعی است که در سطح بالا مشکلات فنی و تکنیکی رخ دهد.
وی از دریافت ۱۱ هزار پیامک از سوی ناشران، مردم و حتی مسئولان در رابطه با درخواست رسیدگی به برخی مشکلات و همچنین ارائه پیشنهادات برای اعمال در سال‌های آینده خبر داد.
دهقانکار در این باره که برخی غرفه‌ها به صورت تجمیعی در نمایشگاه مستقر شده‌اند نیز گفت: ما میهمان شهرداری منطقه ۷ و مصلای امام خمینی(ره) هستیم و لازم است تا در چیدمان غرفه‌ها به فضای مصلا توجه کنیم.
وی همچنین دلیل بسته شدن پارکینگ بهشتی را توصیه پلیس راهور تهران اعلام و ابراز امیدواری کرد شعار «بازدید ازنمایشگاه بدون خودرو» بین مردم و مسئولان پیش از قبل مورد توجه قرار بگیرد.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود./ایرنااخبار مرتبط

icon news

32 نفر در نمایشگاه المللی کتاب دستگیر شدند

فرمانده یگان پلیس مستقر در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت:  ۳۲ سارق سابقه داردر ط...

امسال نمایشگاه کتاب چقدر فروش داشت؟

 قام مقام سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از فروش ۹۹میلیاردی در نمایشگاه کتا...

چینی‌ها طرفدار رمان ایرانی هستند

مدیر کارگروه نظارت بر نشر خارجی نمایشگاه کتاب می‌گوید که این روزهای چینی‌ها و ایتالیا...

نمایشگاه کتاب تهران زیر سایه بحران کاغذ / انتشاراتی‌ها یک به یک تعطیل می‌شوند

شاید در سال‌های پیش هر کسی شانس به نسبت برابری برای یک فروش حداقلی در نمایشگاه کتاب د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news