اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
08 اردیبهشت 1398
13:30

سرلشکر باقری: اگر نفت ما عبور نکند، نفت دیگران هم از تنگه هرمز نخواهد گذشت

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: اگر نفت ما عبور نکند، نفت دیگران هم از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد.

 سرلشکر باقری: ناوها و شناورهای آمریکا در تنگه هرمز موظف به پاسخگویی به سپاه هستند

به گزارش سلام نو، بیست و سومین همایش فرماندهان روسا و مدیران نیروی انتظامی در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران در خصوص تنگه هرمز اظهار داشت: بارها توسط مقامات گفته شده است که امنیت تنگه هرمز بر عهده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است و ما خواهان امنیت آن و باز بودن آن هستیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، تصریح کرد: همان‌طور که نفت و کالاهای سایر کشورها در حال عبور از این تنگه است نفت و کالاهای ما نیز باید از این تنگه عبور کند و مقامات ما گفته‌اند اگر چنانچه قرار است کسی تنگه هرمز را ناامن کند حتماً با آن مواجه می شویم.

به گفته سرلشگر باقری، اگر نفت ما عبور نکند، نفت دیگران هم از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد.

سرلشکر باقری اعلام کرد: این به معنای بستن تنگه هرمز نیست ما قصد بستن تنگه هرمز را نداریم مگر اینکه دشمنی دشمنان به حدی برسد که چاره‌ای جز آن نباشد و ما قادر به آن هستیم و این را دشمنان می‌دانند.

وی گفت: ناوها و شناورهای آمریکا در عبور از تنگه هرمز موظف به پاسخگویی به سپاه پاسداران هستند چرا که سپاه مسئول تأمین امنیت تنگه هرمز است و تا دیروز سوالات سپاه را پاسخ دادند و ما نشانی در تغییر در روش جاری آنها در تنگه هرمز نمی بینیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت دو مرزبان اسیر در پاکستان، گفت: ارتباطات گسترده و پیگیری‌ها ادامه دارد؛ نخست‌وزیر پاکستان در سفر اخیر به تهران قول‌هایی داده و امیدواریم که در آینده نزدیک این دو مرزبان آزاد شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درباره دستگیری عوامل تروریستی حادثه خاش اعلام کرد: تعدادی دستگیر شدند که مسیر قضایی پرونده‌شان در حال انجام است؛ تعدادی هم به خاک کشورهای همسایه فرار کردند که پیگیری برای استرداد مجرمان در جریان است.

سرلشکر باقری به اقدامات ناجا در سال ۹۸ پرداخت و گفت: برنامه‌های اساسی برای ناجا تدوین و اعتبارات مناسبی دیده شده و امیدواریم سال ۹۸ که سال رونق تولید است بدون هیچ گونه ناامنی باشد تا بخش‌های اقتصادی با فراغ بال به مسئولیت خود بپردازند./فارس

اخبار مرتبط

اجازه نمی‌دهیم کشوری گذرگاه آبی پشت در خانه ما را برایمان ناامن کند

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در توضیح اظهارات برخی مقامات عالی‌رتبه نظامی کشورمان م...

تسلیت رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی در گذشت مادر شهید طهرانی مقدم

 سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در پیامی در گذشت مادر شهیدان طهرانی مقدم را تسلیت گفت...

ظریف: خلیج فارس و تنگه هرمز شریان‌های حیاتی ما هستند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: خلیج فارس و تنگه هرمز شریان‌های حیاتی ما هستند و ما برای...

دیدگاه خود را بنویسید