اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
08 اردیبهشت 1398 08 اردیبهشت 1398
18:25 18:25

کارکنان شاغل در پستهای مدیریتی حق عضویت همزمان در هیأت مدیره شرکت های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و سازمان ها را ندارند

وزارت کشور استانداران را ملزم به تعیین تکلیف وضعیت دوشغله ها کرد.

image.png

به گزارش سلام نو، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به بند ۹ تبصره ۲ قانون بودجه سال جاری اظهار داشت: بر اساس این حکم قانونی هیچ یک از  استانداران و معاونان آنها حق ندارند بطور همزمان عضو هیئت مدیره شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و سازمان‌ها اعم از زیرمجموعه خود و زیرمجموعه سایر دستگاه‌ها باشند.

وی در ادامه افزود: همچنین طبق این تبصره قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور عضویت همزمان مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران و معاونان دستگاه‌های اجرایی و به طور کلی کارکنان شاغل در کلیه پستهای مدیریتی و کارشناسی در مدیریت عاملی و سایر مسئولیتهای اجرایی و عضویت هیئت مدیره شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی و سازمان ها ممنوع شده است.
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تصریح کرد: طی مکاتبه ای از استانداران خواسته ایم نسبت به اجرای این حکم قانونی اهتمام ویژه داشته و نسبت به شناسایی افرادی که دو شغله محسوب می‌شوند اقدام کنند.
سامانی تاکید کرد: استانداران مکلف شدند در موعد یک ماهه وضعیت دوشغله ها را در کلیه دستگاه‌های اجرایی استان تعیین تکلیف کرده و گزارش آن را به مرکز بازرسی وزارت کشور ارسال کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هرچه سریع‌تر تکلیف مدیران دو شغله را روشن کنید

سخنگوی وزارت کشور از استانداران خواست هرچه سریع تر تکلیف مدیران دو شغله را روشن کنند.

آغاز تمهیدات اجرایی انتخابات

سخنگوی وزارت کشور از آغاز اقدامات و تمهیدات اجرایی انتخابات در حوزه های مختلف وزارت ک...

استان های معین خوزستان تعیین شدند

تهران، اصفهان، فارس و کرمان به عنوان استان های معین انتخاب شدند.

دستور وزیر کشور برای بسیج امکانات لرستان

سخنگوی وزارت کشور  از دستور  وزیر کشور برای بسیج همه امکانات استان لرستان و در صورت ض...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news