اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
09 اردیبهشت 1398 09 اردیبهشت 1398
11:20 11:20

دولت بین دو مطلب یعنی تحریم سپاه و الحاق به کنوانسیون‌ها رابطه‌ التزامی نمی‌بیند

  معاونت حقوقی رئیس‌جمهور تصریح کرد:  دولت درباره اف‌ای‌تی‌اف هنوز روی دیدگاه خودش است.

معاون روحانی: دولت درباره اف‌ای‌تی‌اف هنوز روی دیدگاه خودش است/ قدرت پیامبرگونه ندارم که از آینده خبر داشته باشم

به گزارش سلام نو، لعیا جنیدی درباره این‌که گفته می‌شود اقدام اخیر آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در سازمان تروریستی روی تصویب «CFT» و «پالرمو» تاثیر خواهد گذاشت، گفت: در خصوص معاهدات «CFT» و «پالرمو» مذاکرات دولت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، افرادی که به عنوان نماینده از سایر نهادها مانند مجلس شورای اسلامی و دیگر جاها در جلسات مجمع حضور دارند درجریان است و استدلال‌های خودش را بر مبنای دیدگاه کارشناسی بیان می‌کنند.

معاونت حقوقی رئیس‌جمهور بیان کرد: بعضی‌ها چنین تصوری دارند که در این مساله دو موضوع با یکدیگر پیوند دارد اما دیدگاه کارشناسی و مطالعاتی که تا اینجا وجود دارد یک چنین پیوندی را نشان نمی‌دهد. آن مساله یک امری است که ما چه ملحق بشویم و چه نشویم در یک چارچوب دیگری مطرح شده است، مطالعات کارشناسی تا به امروز ارتباط مستقیمی را بین این دو مطلب نشان نمی‌دهد، بنابراین باید بازهم بحث کارشناسی صورت گیرد.

جنیدی درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه درگذشته ابراز امیدواری کرده بودید این معاهدات به تصویب برسند آیا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر گفت: من واقعا نفیاً و اثباتاً معتقد هستم که این موضوع به اتفاقی که پیش آمده ارتباطی ندارد و در حال حاضر مجمع تصمیمی نگرفته است. من نه می‌گویم حتما می‌شود و نه می‌گویم حتما نمی‌شود؛‌ هیچ کدام. خواهشم این است که جملات را به دقت نقل کنند زیرا بعدا مشاهده می‌کنم که می‌گویند فلانی گفته است می‌شود، زیرا من نه این را گفته‌ام و نه آن را گفته‌ام هیچ کدام را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم زیرا قدرت پیامبرگونه ندارم که از آینده خبری داشته باشم.

معاونت حقوقی رئیس‌جمهور افزود: یکسری بحث کارشناسی در حال انجام است و دولت هم هنوز روی دیدگاه خودش بوده و معتقد است که دیدگاه کارشناسی‌اش این اقتضاء را دارد که این کار را پیش ببرد. دولت بین این دو مطلب یعنی امر تازه‌ای که اتفاق افتاده است و الحاق به این کنوانسیون‌ها رابطه‌ التزامی نمی‌بیند و معتقد است برای حفظ کانال‌های باقی مانده حتی با کشورهایی که با ما مراودات تجاری دارند مانند هند، چین، روسیه،‌ ترکیه و عراق نیاز است این کار را انجام دهیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

جایگاه دستیاران حقوق شهروندی برای ما مهم است

معاون حقوقی رئیس‌جمهور افزود:  فلسفه وجودی دولت، تامین حقوق و آزادی‌های مردم است.

FATF  اصلاً سند،کنوانسیون یا معاهده نیست بلکه صرفاً یک «ترتیب مالی» است

امین زاده گفت: اگر کشوری، قانون جامع و مانعی در داخل خود برای مبارزه با فساد و پولشوی...

معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری درگذشت بهمن کشاورز تسلیت گفت

معاون حقوقی ریاست جمهوری به مناسبت درگذشت بهمن کشاورز پیام تسلیتی صادر کرد.

فلاحت‌پیشه: باید از هر اقدامی که باعث انزوای بین‌المللی ایران می‌شود، پرهیز کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع FATF و لوایح پالرمو و CFT مقوله‌...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news